У світі різко зросли обсяги торгівлі зброєю

Світовий ринок озброєнь y 2015 році виріс більш ніж на 10% і досяг обсягу 65 млрд доларів проти 58,4 млрд роком раніше. Це максимальне зростання за останні 10 років

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на підготовлений американською компанією IHS звіт Global Defence Trade Report. 
Основною причиною стало різке збільшення закупівель військової техніки Саудівською Аравією – до 9,3 млрд у 2015 році (+50% порівняно з попереднім роком). Як пояснюють експерти, це викликано активною роллю Ер-Ріяда в конфлікті в Ємені, де саудівська влада очолила антитерористичну коаліцію.
Крім того, істотно підвищився попит на зброю в більшості країн Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Так, друге місце зайняла Індія (понад чотири млрд доларів), на третьому – Австралія (близько 2,5 млрд), четвертий – Єгипет (понад два млрд) і на п’ятому – Південна Корея (більше двох млрд доларів).
Що стосується експортерів озброєнь, то тут, як і раніше лідирують Сполучені Штати, які продали в 2015 році зброї приблизно на 23 млрд доларів. На другому місці Росія – близько 7,5 млрд. Водночас експерти прогнозують, що Москва незабаром збільшить свою частку на ринку за рахунок розширення торгівлі з Іраном, що починає заміну застарілих озброєнь y своїх військово-повітряних силах. Тим часом до 2018 року з другого місця Росію може потіснити Франція, яка уклала багатомільйонний контракт на продаж військових кораблів Австралії.
Також не варто забувати, що, за даними на початок 2016 року, в розпорядженні дев’яти країн (США, Росії, Британії, Франції, Китаю, Індії, Пакистану, Ізраїлю та Північної Кореї) знаходилося приблизно 15 395 одиниць ядерної зброї. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8777 / 4.06MB / SQL:{query_count}