57 кілометрів під землею

Учора, 1 червня, був урочисто відкритий Готардський тунель через Альпи. Його довжина становить 57 кілометрів, і він офіційно вважається найдовшим у світі залізничним тунелем

Хоча інженерна споруда побудована в Швейцарії, але вона відіграватиме ключову роль y транспортній системі Європейського Союзу, в який Швейцарія не входить, наголошується в повідомленні Європейської комісії. 
“Відкриття Готарда – це історичний момент в історії залізниць Європи і загалом транспорту через Альпи. Він сприятиме зміцненню єдиного ринку Євросоюзу, поєднуючи північ і південь Європи. Він також допоможе наблизити нашу мету, що полягає в переорієнтації транспортних потоків з автомобілів на залізниці”, – заявила під час офіційної церемонії єврокомісар з транспорту Віолета Булц.
Готардський базовий тунель, комерційна експлуатація якого почнеться в грудні цього року, має протяжність 57 кілометрів. Його пропускна спроможність складе до 260 вантажних потягів на добу з максимальною швидкістю пересування 100 км/год, а також до 65 пасажирських поїздів зі швидкістю до 250 км/год. Будівництво тунелю обійшлося в 12,2 мільярда швейцарських франків (12,3 млрд доларів США).
Готардський тунель дозволить істотно підвищити конкурентоспроможність залізничного транспорту Рейнсько-Альпійським коридором, одним із найжвавіших вантажних маршрутів Європи, який пов’язує порти Північного моря і північний захід Італії. Старий Готардський залізничний тунель, довжиною 15 кілометрів, було побудовано ще в 1872-1881 роках, і він уже давно не справляється із сучасним навантаженням. Під Сен-Готардським перевалом проходить також автомобільний тунель, протяжністю 17 кілометрів, який служить основним автомобільним шляхом через Альпи. Однак Швейцарія і ЄС, стурбовані погрішенням екологічної ситуації, втілюють стратегію стримування зростання автомобільних перевезень за рахунок розвитку залізниць.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.3398 / 4.07MB / SQL:{query_count}