По півроку за кожну жертву

Оголошено остаточний вирок капітану лайнера Costa Concordia

фото: euroradio.fm
Учора, 1 червня, Апеляційний суд Флоренції ухвалив рішення залишити без змін вирок капітану італійського круїзного лайнера Costa Concordia Франческо Скеттіно – 16 років в’язниці. Як повідомляє Corriere della Sera, адвокати наполягали на виправданні капітана і намагалися довести, що катастрофа сталася через колективну помилку екіпажу. 
Однак суд, розглянувши апеляцію, ухвалив, що капітан корабля несе персональну відповідальність за аварію, що призвела до загибелі 32 осіб. Таким чином судова арифметика виявилася простою: по півроку тюрми за кожну жертву. 
Щоправда, капітану, можна сказати, ще пощастило. Одразу після катастрофи італійська прокуратура приголомшила всіх, заявивши, що вимагатиме для Франческо Скеттіно рекордного покарання у вигляді 2967 років тюремного ув’язнення!   
Нагадаємо, що круїзний лайнер Costa Concordia затонув біля берегів острова Джильйо в Тірренському морі в ніч проти 14 січня 2012 року. Корабель зачепив одну з підводних скель, внаслідок чого в днищі утворилась тріщина довжиною близько 70 метрів, через яку в трюм корабля почала поступати вода. Судно сіло на мілину, нахилилось на правий борт, а через декілька годин узагалі лягло на бік. Серед пасажирів виникла паніка, оскільки рятівні роботи на борту не були організовані належним чином. Багато механізмів, призначених для спуску на воду шлюпок, не спрацювали.
Загалом на борту знаходилось 4234 особи (3216 з котрих пасажири, решта – члени екіпажу). Серед пасажирів було 989 італійських громадян, 566 німців, 462 французи, 120 громадян США, 108 росіян, 77 австрійців, 69 швейцарців, 45 українців та інші. Жертвами трагедії стали 32 людини, українців серед них, на щастя, не було. Власник затонулого лайнера, італійська компанія Costa Crociere, зазнала збитків приблизно на 1,5 млрд євро (500 млн – вартість самого судна, ще майже мільярд – різні компенсації пасажирам).
Найбільше нарікань викликала поведінка капітана корабля Франческо Скеттіно. Мало того, що він елементарно розгубився і не зміг організувати евакуацію, так ще й разом iз першим помічником Чіро Амброзіо мало не одним iз перших ганебно втік із судна, що тонуло. Відомо також, що Скеттіно чомусь не повідомив береговим службам про аварію і віддав наказ про евакуацію пасажирів із значним запізненням. На допитах капітан пояснював, буцімто він не збирався залишати корабель і керував евакуацією, аж раптом його хтось штовхнув, і він “випадково” впав у готову до відплиття рятувальну шлюпку. 
Покази капітана взагалі виглядадали дуже дивно. Спочатку він стверджував, що судно наскочило на скелі, не позначені на карті, потім заявив, що взагалі не розуміє, що трапилося. “Навіть і не знаю, як це сталося. Я просто в той момент глибоко замислився”, – цитувала капітана італійська La Repubblica. Потім Скеттіно зізнався, що хотів помахати рукою своєму колезі, який перебував на скелястому березі острова Джильйо, тому й підвів корабель під самий берег.  
А далі у справі з’явилася жінка. Слідчі з’ясували, що в момент аварії на капітанському містку, куди стороннім особам вхід суворо заборонений, перебувала 25-річна красуня з Молдови Домініка Чемортан, яка подорожувала без квитка і чомусь у капітанській каюті. Того дня дівчина святкувала день народження, і Скеттіно нібито вирішив здивувати її краєвидом острова Джильйо, повівши лайнер на небезпечне зближення із суходолом, де судно у результаті й зіткнулося з рифом.
Навіть після загибелі Costa Concordia супроводжували скандали. Зокрема, через кілька місяців після аварії стало відомо, що із затонулого лайнера зник прикрашений позолотою корабельний дзвін – ринда. Підозра одразу впала на поліцейських водолазів, адже непомітно проникнути на затонуле судно було фактично неможливо. Саме недалеко від того місця, де була закріплена ринда з написом “Costa Concordia 2006”, щодня здійснювали занурення водолази.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8005 / 4.1MB / SQL:{query_count}