Поляки не хочуть українців

Ставлення поляків до прийому можливих мігрантів з України погіршилося

Про це свідчать дані опитування центру дослідження громадської думки CBOS, повідомляє Польське радіо.
За даними опитування, у травні 2016 року надання притулку потенційним мігрантам з України підтримує 57% опитаних, тоді як 37% висловилися проти. Таким чином, відсоток тих, хто проти мігрантів з України, є найвищим від серпня 2015 року, коли проти прийому мігрантів з України висловилися 19% поляків.
Польське радіо відзначає, що абсолютно проти надання притулку українцям – найменш заможні поляки. Чим вищими є доходи, тим частіше ставлення до прийому можливих прохачів притулку є позитивним. 
Також цікавим є те, що чим вищий рівень освіти, тим більшою є підтримка мігрантів з України – від 44% поляків із середньою освітою до 73% з вищою. За словами експертів, скептичне ставлення пояснюється тим, що особи з нижчою освітою можуть бачити у мігрантах з України конкурентів, які погіршать їхнє становище на ринку праці.
Тим часом у коментарі виданню wschodnik.pl директор одного з центрів вивчення генеалогії Віктор Долецький розповів, що пік популярності послуг у сфері пошуку польського походження (необхідного для одержання карти поляка) припав на лютий-березень 2014 року, водночас зараз ситуація стабілізувалася. 
“Упродовж кількох останніх років динаміка зацікавлення польським походженням значно змінилася. За період лютий-березень 2014 року зафіксований величезний стрибок. Тоді різко зріс курс іноземних валют, думаю, що це була головна причина. Наприклад, діти багатьох клієнтів навчаються у Польщі. Коли курс коливався у межах 10 гривень за долар, можна було без клопотів оплачувати навчання і про карту поляка тоді ніхто не думав. Коли курс підскочив до 20-25 гривень, тоді усе різко змінилося. Нині ситуація значно стабільніша”, – наголосив він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4167 / 3.96MB / SQL:{query_count}