Слід шпигуна тягнеться до Львова

У Польщі та Італії арештували агентів російської розвідки

фото: businessinsider.com
Найбільшу “рибу” спіймала польська контррозвідка. Тут офіційні обвинувачення у шпигуванні на користь Російської Федерації висунули відомому політичному діячу, лідеру проросійської партії “Зміна” Матеушу Піскорському. Як повідомили Gazeta Wyborcza в Агенції внутрішньої безпеки Польщі (Agencja Bezpieczestwa Wewnеtrznego), з 2013 року до травня 2016-го Піскорський брав участь у “діяльності російської цивільної розвідки, спрямованої проти Польщі, виконуючи оперативні завдання з просування російських інтересів і маніпулювання настроями польського суспільства, отримуючи відповідне фінансування і винагороду”.
Контррозвідники з’я­сували, що в рамках цієї діяльності Піскорський мав створити політичну партію і громадські організації, фінансовані Російською Федерацією, які “були покликані виконувати оперативні завдання, що спричинили б у Польщі антиукраїнські настрої та зіпсували українсько-польські відносини”. Тепер уже колишнього політика також звинувачують в участі в ролі спостерігача на так званому референдумі у Криму в березні 2014 року. 
Крім того, Піскорський у 2015 році організовував виїзди членів очолюваної ним партії “Зміна” до України і керував провокаціями, що полягали у паплюженні українських пам’ятників та написах “польський Львів” польською мовою, які мали на меті засвідчити “антиукраїнські настрої” поляків, які мешкають в Україні. 
Нагадаємо, що в лютому 2015 року в Гуті Пеняцькій (Бродівський район) на пам’ятному хресті хтось написав гасло “Смерть бандерівцям”. Деякі польські націоналісти не один рік пропагують тезу про те, що масове вбивство в 1944 році всіх мешканців польського населеного пункту Гута Пеняцька було скоєне не гітлерівськими військами, а підрозділом української дивізії “Галичина”.
Співробітники Агенції внутрішньої безпеки заявили, що Піскорський готувався втекти з країни, тому було прийнято рішення про його арешт. Самі ж члени партії “Зміна” вважають, що їх лідер став жертвою політичних репресій, тому що відкрито виступав проти присутності НАТО в Польщі. 
Нагадаємо, що це далеко не перший шпигунський скандал між Польщею та Росією. Навесні торік Служба військової контррозвідки (Sluzbа Kontrwywiadu Wojskowego, SKW) заявила, що затриманий поручник військово-повітряних сил Польщі міг передавати таємну інформацію про польоти польських літаків F-16 Головному розвідувальному управлінню генштабу Росії. “Існують підозри, що він скопіював понад 10 тисяч планів польотів польських літаків F-16. Є серйозні свідчення, які вказують на те, що ці дані затриманий передавав росіянам”, – цитував звіт контррозвідки ресурс tvn24.pl.
Тим часом справжній шпигунський інтернаціонал викрили у Римі. Офіцери італійської контррозвідки затримали агента Служби зовнішньої розвідки Росії та колишнього співробітника Служби інформації і безпеки Португалії (SIS). Про це повідомляє португальське видання Observador, пише Європейська правда. 
За інформацією видання, португалець Фредеріку Карвальо Жил підозрюється у продажу таємної інформації росіянам. Співрозмовник Observador повідомив, що португалець і росіянин не були затримані безпосередньо під час передачі інформації, але у заяві італійської спецслужби йдеться, що проти затриманих існують “вагомі докази”.
Відомо, що арештований Фредеріку Карвальо Жил служив у португальській спецслужбі наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років, займаючи керівні посади середньої ланки. Встановлено, що португалець їздив в Італію спеціально з метою продажу закритої інформації та навіть встиг отримати гроші від співробітника російських спецслужб.
Генеральна прокуратура Португалії підтвердила затримання. “Розслідуються підозри у передачі інформації в обмін на гроші громадянину іноземної держави, імовірно пов’язаного з іноземною спецслужбою”, – йдеться в повідом­ленні. У заяві також наголошується, що влада Португалії ініціювала процес екстрадиції, а обидва затримані зараз знаходяться в ув’язненні на території Італії. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6729 / 4.1MB / SQL:{query_count}