Нобель іде на рекорд

Нобелівський комітет уже отримав 376 заявок від кандидатів на премію миру за 2016 рік

Серед претендентів на приз – 228 осіб і 148 організацій, повідомляє сайт комітету. На сьогоднішній день це – рекордна кількість претендентів. Попередній рекорд був встановлений y 2014 році – тоді було подано 278 заявок на премію. Зазвичай, норвезький Нобелівський комітет отримує близько 200 пропозицій від представників урядів, парламентів, професорів університетів і колишніх нобелівських лауреатів.
За традицією, комітет не розголошує повного списку претендентів, він може стати надбанням громадськості не раніше, ніж через 50 років.
Однак журналісти довідалися прізвища принаймні найбільш вагомих кандинатів на перемогу. Отож, цьогоріч надійшли пропозиції вручити Нобелівську премію миру главі Римо-католицької церкви Папі Франциску (його номінують на Нобелівську премію миру вже утретє), жертвам «Ісламської держави», генпрокурору Гватемали, лікарю з Конго та жіночій велосипедній команді Афганістану (?). Також серед претендентів: колишній аналітик Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден, влада Колумбії і повстанці з FARC (спільно – за підписання мирної угоди, що має покласти край 50-річній громадянській війні), а також жителі Греції (теж гамузом) – за допомогу біженцям з Близького Сходу.
Нагадаємо, що Нобелівська премія миру присуджується тому, «хто найбільше і найкраще працював задля зміцнення братерства між народами, задля того, щоб розпустити або скоротити діючі армії, або тому, хто сприяв проведенню мирних переговорів». Згідно з волею шведського винахідника Альфреда Нобеля, премія за заслуги зі зміцнення миру стала єдиною з п’яти заповіданих ним понад століття тому нагород, яка присуджується і вручається не в Стокгольмі, а в Осло. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6318 / 4.07MB / SQL:{query_count}