24 мотори на швидкості 700 км/год

США розробляють новий конвертоплан iз унікальними можливостями

фото: iho.hu
Американські військові розпочали розробку незвичайного апарату, що злітає з місця (як гелікоптер), натомість під час польоту має швидкість і дальність дії літака. Рухатиметься конвертоплан за допомогою відразу 24 моторів. 
Створити літальний апарат, що поєднує в собі можливості вертикального зльоту і посадки, властиві вертольотам, і здатність до швидкого й тривалого польоту від точки А до точки Б, якою володіють літаки, мріяли конструктори багатьох країн протягом десятиліть. Особливо велика потреба в таких машинах у військових: складно переоцінити можливість доставки десанту і техніки у віддалений регіон без підготовлених аеродромів. З усією очевидністю необхідність y розробці таких апаратів проявилася після провалу американської місії з порятунку заручників у Тегерані в 1980 році, який стався через необхідність дозаправляти вертольоти в іранській пустелі для кидка на велику відстань.
Найбільших успіхів у розробці подібних машин досягли Сполучені Штати. Пройшовши через безліч технічних труднощів і катастроф при випробуваннях з людськими жертвами, вони стали першою і єдиною країною, яка розробила і поставила на озброєння конвертоплани. Їх V-22 Osprey мають широкий фюзеляж, придатний для перевезення людей і техніки, двох крил, що складаються, та – найголовніше – двох поворотних двигунів на кінцях крила. Ці двигуни і дозволяють конвертопланам злітати вертикально (як гелікоптери) з будь-якого майданчика, а потім переходити в досить швидкий горизонтальний політ. Дальність дії апаратів Osprey – близько 2,6 тисячі кілометрів.
Однак Американське агентство передових оборонних дослідницьких проектів DARPA вирішило не зупинятися на досягнутому. Воно не пошкодувало майже 90 мільйонів доларів на вдосконалення вже інсуючого конвертоплана. 
Новий прототип отримав назву Lightning Strike (удар блискавки), що натякає на його високу швидкість. При погляді з деяких ракурсів на зображення апарату складно взагалі зрозуміти, як він може підніматися в повітря і літати: не видно ні традиційних пропелерів, ні реактивних двигунів. Насправді головні елементи (зокрема, двигун) приховані всередині конструкції машини.
Lightning Strike має два головних крила, в кожному з яких розташовано по дев’ять вентиляторів, ще шість пропелерів розташовані в двох невеликих носових крилах. Усі 24 пропелери мають забезпечити досягнення максимальної швидкості до 700 км/год. (пи горизонтальному польоті).
При цьому обрана схема і пристрій повинні значно збільшити ефективність машини в режимі зависання. Передбачається, що нова машина зможе брати на борт вантаж вагою до п’яти з половиною тонн. Перші випробувальні польоти Lightning Strik намічені на 2018 рік. 

Прем’єр-міністр Британії Девід Кемерон та президент Франції Франсуа Олланд домовилися про спільне будівництво бойового безпілотника двома країнами. Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, виготовлення проекту становить два мільярди євро. «Це буде найсучасніший безпілотний літальний апарат», – заявив Джеймс Кемерон на прес-конференції. Новий апарат побудують із використанням результатів, отриманих у ході реалізації програми Future Combat Air System. Очікується, що новий безпілотний літальний апарат зможе виконувати різні бойові завдання і здійснювати міжконтинентальні перельоти. Управляти безпілотником можна буде за допомогою системи супутникового зв’язку з будь-якої точки світу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6585 / 4.09MB / SQL:{query_count}