Проросійська “русалка” йде на дно Дністра

Кремль може втратити плацдарм на кордоні з Україною

фото: gpolitika.com
Доки увага світу прикована до бойових дій у Донбасі та в Сирії, в іншому куточку планети – поблизу українських кордонів – може спалахнути ще один конфлікт. Міністр оборони Молдови заявив, що російських миротворців у Придністров’ї мали б замінити “блакитні шоломи” ООН. Зацькована з усіх боків Росія відреагувала нервово.
“Викликає подив подіб­ний сплеск антиросійських висловлювань. Міністр оборони Молдови договорився до того, що Москва і Кишинів нібито вже знаходяться в стані якоїсь гібридної війни, спрямованої на політичну дестабілізацію, економічне і фінансове руйнування Республіки Молдови”, – заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.
Водночас ще в жовтні 2015 року під час свого виступу на 70-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН тодішній прем’єр-міністр республіки Валерій Стрілець заявив, що офіційний Кишинів наполягатиме на виведенні російського миротворчого контингенту з невизнаної Придністровської молдовської республіки (ПМР) і запропонував замінити його на міжнародну цивільну місію під егідою Організації Об’єднаних Націй.
Трохи раніше – 8 вересня 2015-го – влада Молдови оголосила про припинення будь-яких відносин з військовим аташе посольства Російської Федерації через його присутність на параді в столиці Придністровської молдовської республіки місті Тирасполі. 
Наголосимо, що положення так званого російського миротворчого контингенту в Придністров’ї значно ускладнилося після того, як влада України розірвала угоди з Росією про військово-технічне співробітництво, в тому числі й домовленість про транзит через українську територію російських військових вантажів Москви до ПМР.
У відповідь у серпні 2015 року влада ПМР розпочала масову мобілізацію. “Вигребли всіх – тих, у кого була відстрочка, хворих, познімали відстрочку зі студентів”, – розповів ресурсу ava.md Олександр Ржавітін – солдат-строковик з Парканського інженерно-саперного батальйону, який втік у Кишинів через “дідівщину”. Наголосимо, що інженерно-саперний батальйон у селищі Паркани – частина особлива. На її території розташований центральний розподільний пункт армії ПМР, куди звозять призовників з усієї невизнаної республіки. Тут же екіпірують і російських “миротворців”, більшість із яких прибуває в цивільному. 
Олександр Ржавітін стверджував, що влітку 2015-го через базу в Парканах пройшло щонайменше 2500 осіб – вдвічі більше, ніж зазвичай. Офіцери не приховували, що останній призов дуже нагадував тотальну мобілізацію. “Різко збільшилася і чисельність російських “миротворців”. З розмов офіцерів, і за моїми власними враженнями, їх контингент був доведений до 10 тисяч”, – стверджував солдат. Наголосимо, що, згідно штатного розпису, Оперативна група російських військ на території ПМР мала б налічувати не більше двох тисяч вояків. 
Не виключено, що ПМР (яка перебуває під тотальним контролем Кремля) може здійснити якусь збройну провокацію на межі із сусідньою Одеською областю. Зрозуміло, що тактичний ефект буде жалюгідним, але Україні доведеться перекинути частину боєздатних підрозділів зі східного фронту для захисту наразі міфічного південного фронту.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4231 / 3.99MB / SQL:{query_count}