Український скандал у Словаччині

.

Напередодні парламентських виборів у Словаччині розгортається скандал навколо державних субсидій для фірми RKN Global, яку пов’язують iз діяльністю скандально відомого українського консорціуму ЄДАПС (Єдина державна автоматизована паспортна система, що тривалий період часу займалася зокрема виробництвом паспортів, водійських посвідчень та інших реєстраційних документів), діяльність якого “дахували” українські чиновники, близькі до екс-президента Януковича.Один із них, Віталій Грицак, нині є партнером Sun Capital Investments, яка була заснована в січні 2014 року в місті Банська-Бистриця. Саме в цьому місті RKN Global планує реалізувати свій інвестиційний проект вартістю 89 мільйонів євро. Віталій Грицак є рідним братом Василя Грицака, який раніше був заступником голови Державної міграційної служби України (не плутати з тезкою і однофамільцем Василем Грицаком – головою Служби безпеки України – “Пошта). Саме Василя Грицака засоби масової інформації вважають ключовим лобістом компанії ЄДАПС.
Зокрема словацьке видання SME economy в публікації про реалізацію інвестиційного проекту в Банській-Бистриці звертає увагу на те, що проти голови ЄДАПСу Олександра Васильєва і голови наглядової ради Юрія Сидоренка в США свого часу проводилось розслідування за звинученнями у корупції. Щоправда, американський суд їх звільнив, оскільки вони скоїли свої злочини не на території США. 
Видання також зазначає, що виділення грошей маловідомій компанії може свідчити про корупційну складову в цій угоді, і висловлює побоювання, що запланований інвестиційний проект не буде реалізований, а бюджетні кошти будуть розкрадені.
Зазначимо, що словацький уряд оперативно відповів на критику журналістів і заявив, що це “політична кампанія напередодні парламентських виборів, які повинні відбутися в країні 5 березня”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8346 / 4.05MB / SQL:{query_count}