Польща хоче захисту від Росії

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковский вважає, що НАТО має розбудовувати військову інфраструктуру на Сході, попри старі зобов’язання Альянсу перед Росією

Про це він заявив у виступі на Мюнхенській конференції з питань безпеки, повідомляє кореспондент Європейської правди.
Вітольд Ващиковский наголосив, що Базовий акт про відносини та співпрацю між НАТО та Росією від 1997 року, на його думку, втратив актуальність, тож Альянс має повне право не дотримуватися його. “Цей акт був схвалений у принципово іншій ситуації, коли не було нинішньої агресивної Росії, і тому він, по суті, вже не є чинним”, – заявив він.
На думку міністра закордонних справ Польщі, договір із Росією дискримінує низку країн-членів НАТО. “Ми не просимо привілеїв, ми просимо однакового ставлення до всіх. Зараз немає рівності.
Західна частина Європи захищена – інфраструктурою, присутністю військ. Водночас східна частина значно менш захищена... Нестача військової структури означає вразливість наших країн”, – наголосив він.
Ніби на підтвердження слів польського міністра на тій самій Мюнхенській конференції з питань безпеки прем’єр-міністр Росії Мєдвєдєв заявив про нову холодну війну. При цьому всю провину за погіршення стосунків РФ і НАТО він уже звично переклав на держави Заходу: “Я багато разів наголошував, що саме рішення Північноатлантичного альянсу підштовхують усіх нас до виникнення нової холодної війни”. 
Нагадаємо, що нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що міністри оборони країн-членів Альянсу збираються розширити військовий контингент у Східній Європі на кордонах із Росією. Йдеться про шість тисяч військово­службовців. Як писав часопис The Daily Telegraph, у НАТО побоюються, що Москва може організувати “гібридну вій­ну” або повномасштабне вторгнення в країни Балтії, а також до держав Східної та Південної Європи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4412 / 3.97MB / SQL:{query_count}