Нова холодна війна

Сполучені Штати розглядають Росію як головного ворога

фото: AP
Влада США позначила галузі й сфери інтересів, де Вашингтон відчуває загрозу з боку Росії. Зокрема, мова йде про кіберпростір, порушення договору про ракети малої і середньої дальності, суперництво в космосі й регіональні конфлікти. Про це йдеться в доповіді директора національної розвідки США Джеймса Клеппера, котру він представив Конгресу як звіт про глобальні загрози безпеці.
Росія в доповіді згадується в аналізі семи голов­них загроз. Перші дві з них пов’язані із захистом кіберпростору. На думку американських розвідників, РФ має змогу проводити за допомогою хакерських атак розвідувальні операції з метою ураження життєво важливих елементів інфраструктури, збору інформації, проведення “операцій впливу”. 
Крім того, через кібер­простір Росія прагне впливати на думки людей з тим, щоб змінити напрямки обговорення важливих питань і підтримати своїх прихильників, зазначив Клеппер. Зокрема, в його доповіді зазначається, що Москва розміщує на комерційних сайтах дезінформацію з метою впливати на онлайн-медіа для зміни дискурсу і навмисного створення плутанини.
Також у документі зазначається, що Росія продовжує вдосконалювати космічну зброю, яка може в найближчі роки стати загрозою для військових, цивільних і комерційних космічних систем США. Клеппер послався на російських військових, які, за його словами, визнали існування і розгортання “глушилок” сигналів із супутників, а також розробку лазерної зброї з метою “засліплення” американських розвідувальних супутників і космічних апаратів системи ПРО.
Окремо в документі йдеться про діяльність Росії в Арктиці, де вона “напевно продовжить підтримувати військову присутність уздовж північної берегової лінії”, щоб поліпшити захист кордону і забезпечити контроль над своєю прибережною економічною зоною.
Окремий великий пункт, в якому Росія згадується як загроза, присвячено регіональним конфліктам, зокрема, війнам на Донбасі, в Сирії та тиску на Туреччину. “Попри економічний спад у Росії, – вважає директор національної розвідки США, – Кремль має намір і надалі проводити жорстку зовнішню політику в 2016 році”. “Готовність Росії таємно використовувати військові та воєнізовані сили в сусідніх державах і далі викликає тривогу в країнах навколо Росії, включно з членами НАТО”, – підкреслюється в документі.
“З початком української кризи в 2014 році Москва подвоїла зусилля задля зміцнення свого впливу в Євразії”, – йдеться в доповіді, при цьому Росія підвищуватиме тиск на сусідні країни з метою залучення їх до Євразійського економічного союзу.
Відзначається також заклопотаність Туреччини в зв’язку з прагненням Росії допомагати курдам і чинити більший вплив у регіоні. Воєнна участь Росії в Сирії, ймовірно, допоможе режиму Башара Асада повернути контроль над ключовими місцевостями, такими, як Алеппо.
Також нагадаємо, що напередодні заступник міністра оборони США Роберт Ворк заявив, що зміцнення Росії і Китаю веде до нового протистояння світових держав. Заступник глави Пентагону розцінив політику Москви і Пекіна як “все більш агресивну”. Світ упевнено повертається до часів холодної війни.

НАТО планує перекинути додаткові сили до російського кордону. Як пише The Daily Telegraph, в Альянсі побоюються, що Росія може організувати гібридну війну або повномасштабне вторгнення в країни Балтії, а також до держав Східної та Південної Європи. У зв’язку з цим планується розмістити додаткові підрозділи чисельністю від 500 до 1000 солдатів в Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Румунії та Болгарії. Їх кістяк можуть скласти військовослужбовці США, Британії і Німеччини, оснащені мобільними засобами протиповітряної оборони.
Також НАТО надасть додаткові військові гарантії Туреччині, наростивши повітряне і морське угруповання в регіоні. Зокрема, турецький повітряний простір патрулюватимуть літаки радіолокаційного дозору (AWACS), у країні розгорнуть батареї зенітних комплексів Patriot, також збільшиться кількість кораблів Альянсу в Середземному і Чорному морях. Нагадаємо, що 4 лютого Росія звинуватила Туреччину в підготовці воєнного вторгнення в Сирію, після чого 8 лютого розпочала велику перевірку боєготовності, що охопила Південний військовий округ, Чорноморський флот і Каспійську флотилію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4314 / 4MB / SQL:{query_count}