Чотири полки спецназу

Повідомлення про участь України у війні в Сирії виявилися повною нісенітницею

фото: theatlantic.com
У неділю, 31 січня, британський часопис The Independent поширив справжню сенсацію. З посиланням на власні джерела газета повідомила, нібито Київ розробив план участі Збройних cил України в боротьбі з “Ісламською державою Іраку і Леванту” (ІДІЛ) в Сирії на боці міжнародної коаліції. Розгортання підрозділів ЗСУ на Близькому Сході, за інформацією The Independent, буде обговорюватися під час візиту до Києва міністра оборони США Ештона Картера, який триватиме з 1 по 7 лютого. Як стверджує газета, план уже підписаний Президентом України Петром Порошенком.
“Загартовані в боях українські війська були б раді такій можливості. В України є чотири полки спецназу і підрозділ спецназу військової розвідки – загалом сім тисяч бійців. Ще у неї є вкрай боєздатні десантні підрозділи в складі призовної армії, що нараховує 200 тисяч осіб, 40 тисяч з яких постійно перебувають на східному фронті, стримуючи проросійських повстанців”, – пише журналіст The Independent Едам Нейтан.
Особливо він наголошує на тому, що поява на території Сирії українських підрозділів може означати безпосередні бойові зіткнення з російськими солдатами, які дислокуються там з кінця вересня 2015 року. Також британський журналіст стверджує, що “українці є світовими лідерами в тому, що стосується тактики боротьби з російськими військами”.
Щоправда, сенсація проіснувала недовго. Вже наступного дня Київ офіційно спростував існування планів щодо втручання Збройних cил України в сирійський конфлікт. “Це фейк. Ми активно взаємодіємо з партнерами щодо припинення конфліктів на Близькому Сході. Але про використання в регіоні, зокрема в Сирії або Іраку, Збройних cил України не йдеться”, – наголосив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. “Наші партнери з такими запитами до нас не зверталися, розуміючи, що в умовах російської агресії наша армія нам потрібна вдома”, – додав він.
У свою чергу речник Адміністрації Президента Андрій Лисенко в коментарі “Українській правді” назвав публікацію в газеті “дезінформацією”. “Повідомлення про нібито можливу участь українських військових в боротьбі з ІДІЛ у Сирії – це звичайна дезінформація і один із елементів гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави”, – сказав Андрій Лисенко. “Україна не отримувала жодних запитів на таку участь, не подавала таких заяв і не збирається цього робити. Жодного документа, жодної заявки немає”, – наголосив він.
Речник Адміністрації Президента уточнив, що Україна і далі співпрацює з іншими країнами щодо відновлення миру на Близькому Сході. “Але мова йде більше про політичну підтримку в боротьбі проти ІДІЛ у рамках Ради Безпеки ООН і в рамках обміну розвідданими. Про жодні дії з підготовки якогось контингенту мова не йде”, – наголосив він. Андрій Лисенко припустив, що подібну дезінформацію запустили спеціально “напередодні великих зустрічей, щоб ввести наших західних партнерів в оману”.
Зрештою, неможливість участі українських військових у сирійському конфлікті усвідомлює і журналіст The Independent. “Будь-яке розгортання військ у Сирії стане спірним питанням у Києві і потребуватиме парламентського голосування, оскільки багато хто стверджує, що Україна має зосередитися на повстанцях, які становлять постійну загрозу на сході країни”, – зазначається в статті.
Єдиною ймовірною підставою для появи цієї пропагандистської “качки” може бути хіба те, що 7 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко за результатами зустрічі в Києві з віце-президентом США Джо Байденом повідомив про готовність України надавати підтримку антитерористичній коаліції в Сирії. Але жодного слова про участь Збройних сил України ні тоді, ні пізніше ніким із українських офіційних осіб сказано не було.
P. S. Громадянська війна в Сирії триває з березня 2011 року. У результаті збройного протистояння, за даними ООН, загинули понад 220 тисяч осіб. Існує три основних учасники конфлікту: вірні президенту Башару Асаду війська, загони опозиції та ісламістське угруповання “Ісламська держава”, яке влітку 2014 захопило частину території Сирії та Іраку і проголосило там халіфат. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7895 / 4.09MB / SQL:{query_count}