Javelin у донецьких степах

США мають намір створити в Україні новий оборонний холдинг

фото: flickr.com
Центром об’єднання стане запорізьке ПАТ “Мотор-Січ”, один iз провідних у світі виробників авіаційних та ракетних двигунів. Про це повідомляє французьке видання Intelligence online з посиланням на джерела в американській оборонній промисловості. Видання пише, що проект буде реалізовуватися за участі найбільших американських корпорацій, у тому числі L-3 Communications і Raytheon. За словами співрозмовників видання, на базі “Мотор-Січ” передбачається створити розгалужений оборонний холдинг, здатний самостійно виробляти, ремонтувати і модернізувати різноманітні види озброєння для української армії.
Створення нового холдингу, за деякими даними, є частиною стратегії США, спрямованої на військову підтримку України. Важлива частина цієї стратегії – законопроект Ukrainian Warfighter Assistance Act (Акт про військову допомогу Україні). Законопроект, серед іншого, передбачає надати 300 мільйонів доларів на допомогу Україні у сферах оборони і безпеки. Причому ці кошти можуть піти не тільки на таку допомогу, як навчання українських силовиків, передача розвідувальних даних чи військове обладнання нелетальної дії, а й на летальну зброю.
За інформацією французького видання Intelligence online, одержувачем відповідних коштів якраз і має стати новий оборонний холдинг на чолі з “Мотор-Січ”. По-перше, це одне з небагатьох успішних українських оборонних підприємств, по-друге, його статус приватної компанії дозволяє американським партнерам увійти до складу акціонерів, контролюючи передачу українській стороні своїх технологій і устаткування. Таким чином Сполучені Штати матимуть можливість де-юре уникнути обвинувачень з боку Росії в передачі летального озброєння напряму збройним силам України. “У приватного бізнесу свої закони”, – завжди зможуть американці закрити рота росіянам. 
Причому створення холдингу передбачає ремонт і модернізацію не лише авіаційної техніки. Йдеться, зокрема, і про засоби радіоелектронної боротьби, обладнання для ведення розвідки, системи кіберзахисту, а найголовніше – протитанкові комплекси.
Експерти вже заговорили про плани виготовлення на котромусь iз підприємств на території України легендарних винищувачів танків Javelin з американських комплектуючих. “Фішки” цього протитанкового комплексу: можливість наведення ракети в будь-яких метеоумовах та ураження цілі в найменш захищену частину танкa – боєзаряд пробиває дах. Усі військові експерти солідарні в тому, що поява у донбаських степах Javelin радикально змінить ситуацію на фронті на користь української армії. 
Правди ніде діти, вітчизняний протитанковий ракетний комплекс “Стугна-П” розробки  Київського конструкторського бюро “Луч” серйозно не дотягує до можливостей Javelin. Хоча мобільний варіант “Стугни” на базі квадроциклу CFmoto Tracker 800 нібито непогано зарекомендував себе у ході бойових дій. 

P. S. Наразі офіційних підтверджень створення нового оборонного холдингу на базі ПАТ “Мотор-Січ” не надходило. З іншого боку, подібна інформація, тим більше в умовах ведення бойових дій, однозначно підпадає під обмеження щодо публічного розголошення.

ПАТ “Мотор Січ” – одне з провідних у світі підприємств iз розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. До складу підприємства входять: Запорізький моторобудівний завод, Запорізький машинобудівний завод ім. В. Омельченка, Сніжнянський машинобудівний завод, Волочиський машинобудівний завод, Лубенський верстатобудівний завод, Оршанський авіаремонтний завод (Білорусь), авіакомпанія “Мотор Січ”. Частка підприємства на російському ринку раніше становила 30-50%, зокрема, в 2011 році був підписаний контракт iз держкомпанією “Вертольоти Росії” на постачання 1300 двигунів на суму 1,2 млрд доларів. Навесні 2014 року уряд України заборонив військово-технічне співробітництво з Росією, відповідно, “Мотор Січ” припинило поставки РФ двигунів для літаків, гелікоптерів та крилатих ракет. У лютому 2015 р. підприємство підписало контракт на постачання двигунів для австрійської компанії Diamond Aircraft. Виходячи з ймовірних обсягів поставок – 200-300 двигунів – “Мотор Січ”, за деякими даними, зможе заробляти на цьому ринку до 100 млн доларів на рік.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6784 / 4.09MB / SQL:{query_count}