У Польщі можуть з’явитися бази НАТО

На літньому саміті НАТО у Варшаві Польща поставить питання про створення баз Альянсу в країні. Міністр оборони країни Антоній Мачеревіч розцінює позитивне рішення з цього питання як визнання Польщі “рівноправним членом” НАТО

В інтерв’ю радіо “Марія” міністр заявив: “На саміті у Варшаві буде ухвалено рішення, чи є Польща нормальним рівноправним членом НАТО і чи діють щодо неї такі ж норми, як щодо Німеччини, Франції, Бельгії, Нідерландів та інших країн, або ж нас розглядають як державу другої категорії”. За його словами, йдеться про можливість розміщення на території країни баз НАТО або США, а також про постійну присутність солдатів інших армій Альянсу.
Також Антоній Мачеревіч поскаржився на Німеччину: “У випадку з Польщею постійно діє німецьке вето, яке створює нам величезні складнощі”. Міністр також висловив переконання, що Польщі більше, ніж іншим країнам Північноатлантичного альянсу, загрожує напад. “Саме нас може атакувати агресор, тому ми повинні мати змогу  вирішувати, які засоби для оборони використовувати. У тому числі йдеться про дислокацію наших союзників, які підтримають нашу безпеку, якщо Польща вважатиме це необхідним!” – наголосив міністр оборони Польщі.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року низка мас-медіа розтиражувала заяву заступника Мачеревіча про те, що країна нібито веде роботу над отриманням ядерної зброї від США. За програмою Nuclear Sharing у п’яти країнах Європи – Бельгії, Німеччині, Голландії, Італії і Туреччині – розміщено від 150 до 240 тактичних ядерних боєзарядів, найбільше – в Італії і Туреччині. Щоправда, в міноборони Польщі наміри приєднатися до програми Nuclear Sharing дуже швидко спростували, заявивши, що заступника міністра просто неправильно зрозуміли. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4225 / 3.97MB / SQL:{query_count}