Ватикан визнав Палестину державою

Набула чинності підписана наприкінці червня 2015 року угода, що регулює статус Католицької церкви в Палестині

Причому остання, як наголошує Німецька хвиля, в тексті документа офіційно фігурує як “держава Палестина”, що з дипломатичної точки зору означає визнання Ватиканом незалежності арабської автономії. 
Також у документі висловлюється “підтримка мирних переговорів задля розв’язання ситуації в регіоні”. Угоду, яка стала результатом шестирічних перемовин між Римо-католицькою церквою та представниками Палестинської автономії, цілком прогнозовано жорстко розкритикували в Тель-Авіві. Ізраїль охарактеризував її як “поспішну, однобоку і таку, що не враховує унікальний історичний статус єврейського народу та міста Єрусалим”.
Нагадаємо, що Ватикан заявляв про Палестину як незалежну державу ще півтора року тому під час візиту Папи Римського до Святої Землі. У травні торік президент Палестинської автономії Махмуд Аббас відвідав із візитом Ватикан та зустрівся з Папою Римським. Тоді Франциск назвав палестинського лідера “ангелом миру”.
Палестинську національну адміністрацію для арабського населення Західного берегу Йордану та сектора Газа було створено в 1993 році після підписання Організацією визволення Палестини під головуванням Ясіра Арафата та урядом Ізраїлю на чолі з тодішнім прем’єр-міністром Іцхаком Рабином так званих норвезьких мирних угод. Тоді з більшості населених пунктів було виведено ізраїльський військовий контингент, а самі угоди передбачали проголошення в майбутньому незалежної арабської держави.
30 листопада 2012 року Організація Об’єднаних Націй надала Палестині статус держави-спостерігача ООН. Наразі Палестину як суверенну державу визнали більше 130 країн світу (Україна до цього переліку не належить).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1348 / 4.06MB / SQL:{query_count}