“Криве дзеркало” для Deutsche Bank

Один iз найбільших банків Європи опинився за крок від банкрутства

фото: politdengi.com.ua
Наприкінці жовтня Deutsche Bank відзвітував про рекордні збитки. За підсумками третього кварталу фінансова установа втратила шість мільярдів євро. Цифра вражаюча – з урахуванням того, що весь прибуток банку в 2014 році склав лише 1,7 мільярда. Найбільша частка недоотриманих прибутків припала на резервування коштів для виплати ймовірних штрафів.
Під фінансовий монастир німців підвели росіяни. Міністерство юстиції США й департамент фінансових служб Нью-Йорка запідозрили Deutsche Bank у роботі з російськими компаніями в обхід санкцій проти РФ. Йдеться про “дзеркальні угоди”, коли російські клієнти купували в московської філії Deutsche Bank цінні папери в рублях, а потім через лондонський офіс банку відразу ж їх продавали, але вже за валюту. Загалом у такий спосіб iз Росії були виведені приблизно шість мільярдів доларів. У мас-медіа з’являлися численні припущення, що вигоду від таких оборудок отримували люди з найближчого оточення Путіна, зокрема Аркадій і Борис Ротенберги, які потрапили під західні санкції. 
Слід зазначити, що американські регулятори в останні десятиліття у всіх випадках обходу режиму санкцій (чи то проти Куби, чи проти Ірану) вживали найжорсткіші заходи до порушників. Оскільки більшість глобальних фінансових установ мають свої філії в Сполучених Штатах, американські фінансові служби мають повне право розпочинати проти них розслідування і звертатися до суду для накладення величезних штрафів.   
Так, наприкінці 2012 року транснаціональний банк HSBC погодився виплатити уряду США рекордний на той момент штраф у розмірі 1,92 млрд доларів у рамках позасудової угоди у справі про відмивання коштів. Банк був звинувачений в порушенні правил торгівлі з Іраном, Лівією, Суданом, Бірмою і Кубою, проти яких американський уряд запровадив санкції. 
Яким буде штраф для Deutsche Bank – наразі невідомо. Однак приклад HSBC свідчить про те, що дядько Сем у таких випадках панькатися не буде. Тим більше, що німці вже вважаються “рецидивістами”. На початку жовтня колишній трейдер банку Майкл Росс Картлер зізнався у махінаціях iз Лондонською міжбанківською ставкою (LIBOR). У справі LIBOR Deutsche Bank уже повинен заплатити 2,5 мільярда доларів штрафу американським регуляторам. Усе це наклалося на явні провали менеджменту банку на суто фінансовому ринку. За обсягом активів Deutsche Bank посідає третє місце в Європі, а за ринковою вартістю акцій – лише 13-те. Експерти кажуть про явні ознаки наближення катастрофи, проводячи паралелі з історією Lehman Brothers – п’ятого за величиною інвестбанку США, який гучно луснув у вересні 2008 року. Крах Lehman став початком глобальної фінансової кризи, від наслідків якого світ не може оговтатися досі.
У нашому випадку ситуація загострюється тим, що Deutsche Bank за обсягом активів у декілька разів перевершує Lehman, відповідно і збитки від його падіння будуть набагато серйознішими. Такий великий банк потягне за собою більше десятка тільки кредитних установ: принцип доміно в таких випадках працює безвідмовно. З іншого боку – німці ще мають всі шанси виплутатися. 

Найбільші банківські штрафи в історії

16,7 млрд доларів – на таку суму була укладена угода в серпні 2014 року між Міністерством юстиції США та фінансовою корпорацією Bank of America. Причина – шахрайство з цінними паперами, в основі яких лежали неякісні іпотечні кредити, перед глобальною фінансовою кризою 2008 року. Сума штрафу перевищила увесь річний дохід Bank of America за попередній рік. 
13 млрд доларів – зобов’язався в 2013 році виплатити уряду та постраждалим інвесторам найбільший у США та другий у світі банк JPMorgan Chase. Причина аналогічна – фінустанову звинуватили у приховуванні від клієнтів ступеня ризику при продажах цінних паперів, зокрема, і при наданні іпотечних кредитів. 
7 млрд доларів – погодився виплатити владі США влітку 2014 року банк Citigroup за припинення розслідування щодо неякісних іпотечних цінних паперів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6355 / 4.09MB / SQL:{query_count}