“Сховище судного дня” вперше розпломбували

Із розташованого на архіпелазі Шпіцберген у Північному льодовитому океані “Сховища судного дня” – складу з насінням найбільш значущих рослин Землі – вперше витягли зразки.

Як пише часопис The Independent, сирійські дослідники попросили передати їм насіння сортів пшениці, вівса і деяких трав, призначені для використання в посушливих умовах.
Зазвичай агрономи з усього Близького Сходу брали зразки в насіннєвому фонді Міжнародного центру досліджень агрономії посушливих районів у сирійському місті Алеппо. Однак у 2012 році через громадянську війну в Сирії центр переїхав до Бейрута (Ліван), причому його запаси були в значній мірі пошкоджені. Сирійці попросили повернути їм 130 ящиків із насінням (із 325, що відправили на зберігання до Норвегії ще до війни). 
“Сховище судного дня” розраховане на 4,5 млн штук насіння кожного виду. Цього достатньо, щоб відновити той чи інший вид у разі його повного зникнення. Збір і підтримання колекції насіння організував незалежний міжнародний фонд Crop Diversity Trust, а споруду для нього звів уряд Норвегії. Проект обійшовся майже в 10 млн доларів.
Сховище розташоване на висоті 130 м над рівнем моря, що виключає можливість його затоплення, якщо раптом підніметься рівень Світового океану внаслідок танення арктичних льодовиків. Стіни та стеля “Сховища судного дня” здатні витримати пряме влучання ядерних боєголовок.
Зразки насіння зберігають у трьох великих кімнатах розміром 27х10 м. У сховищі підтримують постійну температуру близько мінус 18 градусів за Цельсієм. Навіть у випадку виходу з ладу всіх холодильних установок температура у сховищі не підніметься вище 3,5 градуса нижче нуля, оскільки архіпелаг Шпіцберген розташований усього за 1300 км від Північного полюса. Глибина його шару вічної мерзлоти становить 200 м. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7419 / 4.06MB / SQL:{query_count}