17 липня о 16.20…

Виповнилася річниця загибелі в небі над Донбасом 298 людей

Офіційні матеріали розслідування Нідерланди, 194 громадяни яких були пасажирами рейсу MH17 “Малайзійських авіаліній” Амстердам – Куала-Лумпур, обіцяють оприлюднити в першій половині жовтня. Однак майже відразу після трагедії мало в кого виникали сумніви в тому, що лайнер був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук” з території, підконтрольної сепаратистам. Чи не наступного дня після трагедії СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмови одного з лідерів бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником ГРУ генштабу ЗС РФ Василем Гераніним, де він доповідає про збитий цивільний літак.
Натомість Кремль уперто відхрещується від причетності до воєнного злочину, висуваючи версію про якийсь міфічний український винищувач. Останньою в часі спробою перекласти вину на українців можна вважати оприлюднене вчора в інтернеті відео, яке бойовики нібито зняли відразу після катастрофи. Доки одні сепаратисти патрають валізи загиблих, збираючи мобільні телефони та особисті речі, голос за кадром доповідає комусь про те, що “сухий” (штурмовик Су-25 “Грач” – “Пошта”) збив лайнер, а ми збили штурмовик”. Це, на думку авторів ролика, мало б підтвердити версію про те, що “Боїнг” упав через атаку українського пілота. Щоправда, далі звучить фраза про те, що із збитого Су-25 вистрибнули п’ятеро парашутистів, яких наказано знайти. Водночас пілотська кабіна цієї версії літака розрахована максимум на двох осіб й зрозуміти, звідкіля взялися ще троє, абсолютно неможливо. 
Показовою є й позиція Росії щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування обставин загибелі “Боїнга”. Нагадаємо, що 14 липня проект відповідної резолюції до Ради безпеки ООН внесла Малайзія, чию інціативу підтримали ще чотири країни: Нідерланди, Австралія, Бельгія та Україна. Голосування в Радбезі попередньо заплановане на 21 липня.
Однак уже зараз очевидно, що Росія заблокує це рішення, скориставшись своїм правом вето, як постійний член Ради безпеки ООН. Учора під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте Володимир Путін намагався особисто роз’яснити “контрпродуктивність” створення такого трибуналу. 
Здавалося б: раз Москва не має сумнівів у тому, що “Боїнг” збив український штурмовик, то навіщо пручатися міжнародним спробам покарати “хунту”? Адже приховати факт атаки Су-25 українських ВПС за таких умов не вдастся. Поза сумнівами, в Кремлі бояться зовсім іншого – що буде доведено не просто запуск “Бука” з території сепаратистів, але й факт доставки зенітного комплексу з території РФ. Причому, не виключено, що й стріляли зовсім не донбаські шахтарі, а спеціально навчені вояки російської армії.

“283 пасажири. 15 членів екіпажу. Громадяни 10 країн. 80 дітей, троє з яких малюки віком до двох років. Лікарі, вчені, політики, громадські діячі. Доньки, сини, дідусі й бабусі, подружжя… На жаль, цей цивільний літак і 298 людей на борту став ціллю безжальної терористичної атаки з території, окупованої підтримуваними Росією бойовиками на сході України. Високотехнологічна зброя, з якої було збито літак, могла потрапити до рук терористів тільки з Росії. Це не могло статися без участі, без прямого наказу від вищого політичного та військового керівництва сусідньої держави. Рівно рік тому камуфляж потворної гібридної війни, розв’язаної проти України, був знятий”.
Петро Порошенко,
Президент України 

“Акти насильства, які загрожують безпеці цивільної авіації є грубими порушеннями міжнародного миру і безпеки. Ті, хто прямо або побічно несуть відповідальність за катастрофу літака МН17, мають бути притягнуті до відповідальності й постати перед судом. У цьому відношенні держави-члени ЄС повністю підтримують зусилля щодо створення дієвого механізму їх переслідування”.
Федеріка Моґеріні, Верховний представник
з питань зовнішньої політики та політики безпеки ЄС

“Родичам і близьким загиблих у результаті катастрофи в небі над Донбасом необхідне правосуддя, яке може бути забезпечене тільки за допомогою міжнародного трибуналу. Створення цієї структури має бути підтримано резолюцією, що зобов’язує всі держави-члени ООН переслідувати винуватців цієї трагедії”.
Філіп Хаммонд, 
глава МЗС Британії

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0362 / 4.09MB / SQL:{query_count}