Трибунал для донбаських терористів

До Ради безпеки ООН внесено проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи збитого у липні 2014 року поблизу Тореза у Донбасі “Боїнга”

У вівторок, 14 липня, Малайзія внесла до Ради безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи збитого у липні 2014 року поблизу Тореза у Донбасі “Боїнга”. Дата розгляду документа наразі не визначена. За створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малайзійського авіалайнера, виступають п’ять країн: Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія та Україна.
Натомість категорично проти налаштована Російська Федерація. Раніше постійний представник РФ при Організації Об’єднаних Націй Віталій Чуркін різко розкритикував цю ідею, заявивши, що мова нібито йде не про пошук винних в авіакатастрофі, а про “спробу організувати грандіозне політичне шоу”.
1 липня Рада безпеки Нідерландів завершила розслідування обставин збиття “Боїнга” у Донбасі. Опублікувати отримані висновки планується в першій половині жовтня 2015 року. В попередній доповіді комісії з розслідування інциденту у вересні 2014 року в Нідерландах говориться, що причиною авіакатастрофи стала зовнішня дія потоку “високоенергетичних об’єктів”. Людською мовою це означає влучання в авіалайнер бойової ракети, причому ні в кого немає сумнівів, що вона була випущена зенітним комплексом “Бук-М1”. 
Нагадаємо, що літак “Малайзійських авіаліній” був збитий 17 липня 2014 року поблизу міста Торез Донецької області. Всього на борту перебувало 298 осіб, серед них 192 громадян Нідерландів, усі вони загинули. СБУ майже одразу оприлюднила радіоперехоплення розмови лідера бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником ГРУ РФ, де він доповідає про скоєний злочин. Водночас росіяни переконують, нібито ракета була запущена з околиць селища Зарощенське, що знаходилося під контролем українських силовиків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2747 / 4.06MB / SQL:{query_count}