Трибунал для Чингісхана

Російські депутати вирішили перевірити законність виходу країн Балтії зі складу СРСР. Наступними, очевидно, покарають монголів – за монголо-татарське іго

фото: mongolnews.mn
У вівторок, 30 червня, стало відомо, що генпрокуратура Російської Федерації розпочала офіційну перевірку законності визнання держрадою СРСР в 1991 році незалежності Литви, Латвії та Естонії. “Юридично рішення про визнання незалежності країн Балтії неповноцінне у зв’язку з тим, що воно приймалося неконституційним органом”, – розповіло агентству Інтерфакс джерело в російській генпрокуратурі.
З подібним ідіотським проханням до прокурорів звернулися депутати державної думи Євген Федоров та Антон Романов. На їх думку, постанова держради СРСР про визнання незалежності Литви, Латвії та Естонії “закріпили відторгнення від СРСР значної частини його стратегічно важливої території, втрату морських портів і акваторій, спричинили розвал єдиного оборонного простору країни, порушення економічних зв’язків з прибалтійськими республіками”.
Усі ці “страшні” злочини на рівні державної зради скоїв тимчасовий орган, створений керівництвом уже конаючого Союзу РСР 5 вересня 1991 року, до складу якого входили перший і єдиний президент Радянського Союзу Михайло Горбачов і вищі посадові особи союзних республік. Через 24 роки депутати російського парламенту раптом перейнялися тим, що створення держради не було передбачено конституцією СРСР. 

На початку червня офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін у своїй колонці в газеті “Известия” запропонував провести міжнародне розслідування висадки в 1969 році американських астронавтів на поверхню Місяця.
Російський генерал-майор юстиції вирішив розібратися, “куди зникла кіноплівка, що була відзнята астронавтами на Місяці, де сховані 400 кілограмів місячного ґрунту”. “Ні, ми зовсім не стверджуємо, що вони не літали. Але всі ці наукові чи, може, культурні артефакти – надбання людства, тож їх безслідне зникнення – наша спільна втрата”, – бідкався речник Слідчого комітету.
Цікаво, що “місячна” ініціатива народилася в генерала у відповідь на розслідування американською владою справи про корупцію в Міжнародній федерації футболу (ФІФА). На думку Маркіна, “американські прокурори вирішили самопроголосити себе верховним арбітром у міжнародних футбольних справах”. Очевидно, російські прокурори вирішили стати арбітром у справах позаземних.
На арену миттєво вискочив вічний блазень Жириновський, який заявив, що в разі, якщо генпрокуратура вважатиме визнання незалежності прибалтійських республік незаконним, то в Естонії, Латвії та Литві повинні пройти референдуми про входження до складу Росії. “Ми покинули своїх співвітчизників. Вони ніколи не хотіли жити в незалежних державах, вони були громадянами СРСР і хотіли ними залишатися”, – бризкав слиною лідер ЛДПР.
Таке досконале знання законодавства давно неіснуючої держави, так виглядає, захопило зненацька навіть колишнього підполковника КДБ Путіна, який ніяк не чекав від “ручних” депутатів аж настільки відвертого підлабузництва. “У Кремлі не знали про ініціативу депутатів перевірити законність виходу республік Балтії зі складу СРСР. І мені, чесно кажучи, складно зрозуміти суть цієї ініціативи”, – зізнався прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.
Суті взагалі-то не зрозумів ніхто. Перший керівник незалежної Литви Вітаутас Ландсбергіс закликав просто проігнорувати російське розслідування. Він підкреслив, що литовські політики також могли б звернутися в литовську прокуратуру, щоб отримати відповідь “щодо легітимності Росії, яка повалила царя, а потім вбила його разом з усіма дітьми”.
Зрештою, в російських депутатів – непочатий край роботи, адже навколо – суцільні вороги. Нагадаємо, що нещодавно депутат держдуми Олексій Журавльов запропонував маркувати товари фірм, які спів­працювали з фашистськими режимами Італії та Німеччини. До “чорного” списку потрапити: автоконцерни Audi, BMW, Opel, Mercedes, Volkswagen і Porsche, авіакомпанія Lufthansa, будинок моди Hugo Boss, торгові мережі Metro Cash & Carry та IKEA, компанії Siemens, Coca-Cola, Puma і Adidas.
Наступними, очевидно, покарають монголів. Якийсь слідчий збере докази злочинної діяльності Чингісхана, і з Улан-Батора до Москви потягнуться каравани верблюдів – щоб компенсувати завдані монголо-татарським ігом збитки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0030 / 4.38MB / SQL:{query_count}