Польща спростила правила в’їзду для українців

У четвер, 25 червня, Сейм Республіки Поль­ща проголосував за внесення змін до закону про місцевий прикордонний рух (МПР) з Україною, який передбачає розширення зони руху на кілька населених пунктів і запровадження деяких спрощень для українців

фото: traveltheworld.com.ua
За внесення змін до закону про МПР проголосували 411 депутатів Сейму, троє були проти, а двоє утрималися, повідомляє Укрінформ.
Змінами до закону планується розширити зону руху на три населені пункти: Гевин, Орані та Руснів у Волинській області та Тисовець у Львівській області. Для пришвидшення видачі дозволів на перетин кордону в рамках місцевого прикордонного руху пропонується також створити зовнішні пункти прийому заяв в українських містах, де немає консульств Республіки Польща. 
Крім того, пропонується скасувати необхідність медичного страхування, збільшити час одноразового перебування у прикордонній зоні з 60 до 90 днів і звільнити від консульського збору в розмірі 20 євро за видачу другого і подальших дозволів на перетин кордону в рамках МПР. Тепер зміни до закону має ратифікувати президент Польщі.
Нагадаємо, місцевий прикордонний рух між Україною і Польщею функціонує з 2009 року. На сьогодні в рамках руху Польща видала громадянам України 300 тисяч дозволів на перетин кордону. 
За даними Головного управління статистики Польщі, в 2014 році кількість перетинів кордону українцями в рамках МПР порівняно з попереднім роком зросла на 20,4%. У 2013 році українці, які перетнули кордон в рамках дії руху, витратили в Польщі 2,3 млрд злотих (майже 640 млн дол.), а в 2014 році, за попередніми підрахунками, ця сума зросла до 2,8 млрд злотих (понад 770 млн дол.).
Нагадаємо, що Польща – один із лідерів у наданні віз громадянам України. Президент України Петро Порошенко виступає за спільний прикордонно-митний конт­роль на українсько-польському кордоні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3547 / 4.07MB / SQL:{query_count}