Катастрофу “Боїнга” розслідуватиме трибунал ООН

Нідерланди розглядають варіант створення міжнародного трибуналу за підтримки Ради Безпеки ООН для притягнення до відповідальності винуватців катастрофи “Боїнга” над Донбасом торік у липні

фото: tsn.ua
“Трибунал ООН – це найкраща опція. Ми сподіваємося, що це дасть найбільші шанси на співпрацю з боку всіх країн, яких це стосується”, – цитує агентство Reuters власне джерело серед голландських високопосадовців.
За даними джерел Reuters, наразі також розглядаються й інші варіанти, однак саме міжнародний, а не національний суд, оцінюється як потенційно найбільш результативний. Агентство зазначає, що започаткування міжнародного процесу вимагатиме рішення Ради Безпеки ООН, і відповідно, Росія буде вимушена дати згоду або застосувати вето. При цьому у разі застосування вето саме Росія буде розглядатися як основна перепона у притягненні до відповідальності винуватців катастрофи.
Крім того, одне із дипломатичних джерел Reuters повідомило, що у разі відмови Росії підтримати започаткування трибуналу, Нідерланди можуть наполягати на посиленні санкцій. При цьому головування Нідерландів у ЄС у першій половині 2016 року дасть більше важелів для впливу.
Нагадаємо, що літак “Малайзійських авіаліній” був збитий 17 липня 2014 року поблизу міста Торез Донецької області. Всього на борту перебувало 298 осіб, серед них 192 громадяна Нідерландів, усі вони загинули. СБУ майже одразу оприлюднила радіоперехоплення розмови лідера бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником ГРУ РФ, де він доповідає про скоєний злочин.
Пізніше західні мас-медіа, посилаючись на прокуратуру Нідерландів, писали, що слідство встановило: “Боїнг” був збитий ракетою “Бук”, запущеною з російської установки, і, швидше за все, російським екіпажем. Остаточний звіт щодо розслідування катастрофи мають оприлюднити 17 липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.2033 / 4.06MB / SQL:{query_count}