Сафарі на вулицях Тбілісі

У повені в столиці Грузії звинувачують очільника Одещини

фото: theatlantic.com
У ніч на неділю, 14 червня, п’ятигодинна злива перетворила зазвичай спокійні води річки Вера, що протікає між двома престижними районами Тбілісі – Ваке і Сабуртало – на бурхливий потік, що затопив центр міста.
Станом на вчора було відомо про 13 загиблих, ще близько десяти людей вважалися зниклими безвісти, травми отримали декілька десятків мешканців Тбілісі. Матеріальний збиток, завданий стихією, становить приблизно 40 мільйонів ларі (18 млн доларів США).
Проте найбільшого розголосу отримало фактичне знищення столичного зоопарку, де утримували більше 600 тварин. Крім гуманітарної складової, у цій трагедії є й історичний аспект – зоопарк вважався одним iз найстаріших у регіоні, він був заснований 78 років тому і з тих пір постійно поповнювався.
Значна частина тварин банально захлинулися у потоці. Проте декому вдалося вирватися на свободу. Вулицями грузинської столиці гасали шість тигрів, шість левів, сім ведмедів, 13 вовків, бегемот і безліч дрібніших тварин. З огляду на небезпечність більшості втікачів, грузинський спецназ розпочав на вулицях Тбілісі справжнє сафарі. Чи не найбільше вразила грузин загибель місцевого улюбленця – лева Шумби. Від куль також полягли принаймні шестеро вовків, ведмідь і гієна. 
Бегемоту пощастило більше. Мало того, що вода для нього – рідна стихія, йому ще й поталанило натрапити на снайпера, в чиїй гвинтівці замість куль були набої з транквілізатором. Тварину приспали і відвезли в безпечне місце. Станом на вчора ще не всі втікачі із зоопарку були спіймані. Мер Тбілісі Давид Нарманіа закликав містян пересуватися містом з обережністю.
Вулицями грузинської столиці гасали шість тигрів, шість левів, сім ведмедів, 13 вовків, бегемот і безліч дрібніших тварин
Причини трагедії має встановити спеціальна комісія. Хоча вже тепер багато хто в Грузії робить винним… очільника Одещини Михеїла Саакашвілі. Саме за часів його президентсва була побудована транспортна розв’язка між районами Ваке і Сабуртало, чиї підземні комунікації власне й не справилися з напором водяних потоків. Пригадали лідеру “революції троянд” і спорудження в цьому районі площі Героїв.
2010 року в повній відповідності з побажаннями Саакашвілі його улюблений архітектор іспанець Альберто Кабо звів 48-метрову стелу зі скла і металу, на якій були викарбувані імена 3,5 тисячі грузин, які загинули за останні 90 з гаком років у боях з Росією – від подій 1921 року, коли радянські війська окупували незалежну Грузинську Республіку, що проіснувала три роки, до війни 2008 року. В процесі будівництва естакади на площі річку Вера “замкнули” в бетонних конструкціях.
“Це було помилкою”, – заявив грузинському інформаційному агентству “Пірвелі” фахівець iз будівництва Іраклій Масхарашвілі. “Під час робіт відбувся штучний вплив на течію річки Вера, річка стала агресивною. Не було б цієї естакади, збиток був би набагато меншим або його взагалі можна було б уникнути”, – підкреслив експерт.
Наголосимо, це наразі лише попередні висновки, зроблені на хвилі емоцій. Ще раз нагадаємо: справжні причини трагедії має встановити спеціальна комісія.

Цитати

“Свого часу комуністи увійшли до Грузії і почали гоніння на християн і духовенство. Тоді було вирішено розплавити дзвони монастирів і храмів, а на отримані гроші був побудований зоопарк у Тбілісі. Він був побудований у гріху і тому приречений на нещастя. Гріх не залишається безкарним. Загинули люди і знищені тварини. Необхідно заснувати інший зоопарк в іншому місці”.
Ілія Другий, Католикос-Патріарх всієї Грузії 
“Ця трагедія повинна стати для всіх уроком. Були допущені якісь серйозні помилки. Питання будівництва повинні вирішувати професіонали, а не політики. Я не повинен говорити: “Це побудувати тут або ось тут”. Зрештою, ми повинні вчитися тому, щоб слухати тих людей, які з цього питання захистили дисертації, мають практичний досвід. Не можна більше жити стихійно – хтось десь захотів і побудував, не захотів – і не побудував”.
Георгій Маргвелашвілі, президент Грузії 
“Від імені народу України та від себе особисто висловлюю щирі співчуття рідним і близьким загиблих. Бажаю якнайшвидшого одужання постраждалим. Україна по-особливому сприймає біду дружньої Грузії і готова надати необхідну допомогу грузинському народові”.
Петро Порошенко, Президент України
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6940 / 4.11MB / SQL:{query_count}