Загроза третьої світової війни

Відомий американський фінансист Джордж Сорос вважає, що розв’язання третьої світової війни цілком можливе і спалах нового конфлікту планетарного масштабу залежатиме від стану економіки Китаю

фото: novostimira.net
Про це повідомляє ZN.ua з посиланням на економічне видання Market Watch і слова Сороса під час конференції Світового банку.
На думку економіста, третя світова може початись у тому випадку, якщо Китай вирішить переорієнтувати свою економіку на внутрішні потреби країни на противагу нинішній експортній моделі. Аби відволікти увагу населення країни, лідери КНР цілком можуть спровокувати зовнішній конфлікт, що дасть змогу Комуністичній партії Китаю утриматися при владі.
“Якщо цей конфлікт спалахне між Китаєм та одним із військових союзників США, наприклад Японією (а між цими країнами існують територіальні суперечки), тоді не буде перебільшенням, якщо ми скажемо, що ми на порозі третьої світової війни!” – наголосив Джордж Сорос. 
Він підкреслив, що Китай (зрештою, як і Росія) останнім часом суттєво збільшив свої військові витрати. Щоб уникнути подібного сценарію, Сорос радить Вашингтону піти на “велику поступку” і дозволити включити китайський юань у валютний кошик Міжнародного валютного фонду. Таким чином, юань потенційно може створити конкуренцію долара як резервної валюти.
Китай теж повинен піти на серйозне реформування своєї економіки та прийняти верховенство закону. На думку Сороса, дійти згоди Вашингтону і Пекіну буде нелегко. Але, враховуючи альтернативний сценарій подій, це найкращий варіант для Сполучених Штатів і КНР.
“Якщо цього не зробити, є велика небезпека, що Китай створить із Росією політичний та військовий союз. Тоді загроза третьої світової війни стане реальною. Тож варто спробувати!” – наголосив Джордж Сорос.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.4111 / 4.06MB / SQL:{query_count}