НАТО в Анталії говорив про Мінськ

У Туреччині відбулося щорічне засідання НАТО на рівні керівників зовнішньополітичних відомств

фото: podrobnosti.mk.ua
На захід також був запрошений глава МЗС України Павло Клімкін, який зустрівся з держсекретарем США Джоном Керрі. Останній у своєму Twitter написав, що “підтвердив своєму українському колезі, що Сполучені Штати й далі підтримуватимуть народ і суверенітет України”.
Головною темою зустрічі були питання підтримки Альянсом територіальної цілісності України, допомоги Києву в проведені реформ і боротьбі з корупцією, а також проблема агресії РФ проти України. Міністри закордонних справ країн-членів НАТО вчергове наголосили на необхідності повної імплементації мінських домовленостей. 
“Це означає, що реформи, виборчий процес (місцеві вибори на Донбасі), чотири робочі групи  є надзвичайними можливостями, щоб припинити там конфлікт та знайти шлях для розв’язання ситуації”, – сказав Джон Керрі. “Ми дуже сподіваємося, що президент Путін, Росія, сепаратисти зберуться разом для співпраці з урядом України для того, щоб повністю впровадити мінські угоди та досягнути прогресу”, – наголосив держсекретар. 
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг укотре закликав Росію вивести своїх військовослужбовців з території України і припинити підтримку сепаратистів. Також міністри заявили, що “санкції проти Росії будуть зберігатися з метою здійснення зусиль для забезпечення миру, якого всі прагнуть в Україні”.
Водночас прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу наголосив, що незаконна анексія Росією Автономної Республіки Крим є неприйнятною, а Україна потребує більшої підтримки у сфері безпеки. “Криза в Україні продемонструвала, якою крихкою є ситуація з безпекою та стабільністю в Європі. Україну необхідно підтримати, щоб вона могла краще гарантувати безпеку своїх громадян”, – наголосив Давутоглу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6474 / 4.06MB / SQL:{query_count}