Справа “грошей Януковича” зрушила з мертвої точки

Представники швейцарської юстиції винес­ли позитивне рішення за юридичним запитом у “справі Януковича”

фото: karpatskijobjektiv.com
“Федеральне відомство юстиції Швейцарії задовольнило прохання, що надійшло від канцелярії Генерального прокурора України, про надання правової допомоги у справі заморожування активів, що належать високопоставленим представникам із оточення колишнього президента України Віктора Януковича, і видало ордер на вилучення банківських записів”, – заявив представник швейцарського відомства Фолко Галлі, пише “Європейська правда”.
Таким чином, він підтвердив інформацію, що з’явилася в газеті Neue Zurcher Zeitung. Галлі підкреслив, що відомство не володіє інформацією про обсяг активів, які були заморожені. Це перший випадок, коли представники швейцарської юстиції винес­ли позитивне рішення за юридичним запитом у “справі Януковича”, додав представник Федерального відомства юстиції.
Нагадаємо: Швейцарія була однією з перших країн, що заморозили активи колишнього президента України, а також 30 інших осіб із його оточення. На рахунках людей Януковича було принаймні 170 млн швейцарських франків (швейцарське видання Neue Zurcher Zeitung подає інші дані – від 100 млн до 160 млн франків).
Тоді ж почалося розслідування щодо можливого відмивання грошей, здійсненого екс-президентом і його сином. Окрема справа проти Януковича та осіб із його оточення ведеться в Женеві.
Додамо, що ще три запити України про надання взаємної правової допомоги, як і раніше, залишаються на розгляді, оскільки для їхнього прийняття потрібна додаткова інформація. У статті Neue Zurcher Zeitung також зазначено, що, ймовірно, мине ще дуже багато часу, перш ніж якісь гроші реально повернуться в Україну, оскільки вся процедура може бути оскаржена зацікавленими особами. Крім того, необхідно одержати з України легітимний ордер на арешт майна та активів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8164 / 4.08MB / SQL:{query_count}