Росія у вогні

Лісові пожежі вируюють у Хакасії, Забайкаллі, на Далекому Сході та навіть у Китаї

фото: gerrus2010.ru
Банальне для весняної Росії явище – спалення торішньої трави – ​​несподівано перетворилося на НП національного масштабу. Першою запалахкотіла Республіка Хакасія – сильний вітер, швидкість якого сягала до 30 метрів на секунду, за лічені години перетворив місцеві степи на стіну вогню. 
Паніка почалася вже в неділю, 12 квітня. Попри те, що до пожежогасіння залучили близько 500 осіб і 90 одиниць техніки, а також викликали підкріплення з сусідніх Кемеровської області і Красноярського краю, вогонь зупинити не вдалося.
Катастрофа виявилася настільки масштабною, що Володимир Путін на певний час забув про донбаських сепаратистів і перетворився на пожежника – був змушений особисто взяти на себе координацію дій регіональної влади і силових структур із ліквідації пожежі. Зазначимо, що роздмухувати полум’я війни на сході України в нього вдавалося талановитіше. 

Найбільша в історії людства лісова пожежа у вересні 1982 року охопила східну частину індонезійського острова Калімантан (Борнео). Вогонь не вдавалося загасити протягом 10 місяців. Повністю вигоріло близько 8000 кв. км лісу, точної кількості людських жертв не вдалося встановити досі. 
В результаті стихійного лиха були повністю винищені кілька рідкісних видів рослин і тварин, помітно змінився клімат. Тривале горіння призвело до масштабного задимлення атмосфери, що спричинило рясні дощі. В зазвичай посушливих районах виникли сильні повені, сотні поселень опинилися під водою.
У серпні 2007 року великі лісові пожежі вирували у Греції. У країні був введений надзвичайний стан, у гасінні брали участь 9000 пожежників і 500 солдатів. Загинули 67 осіб, постраждало 200 тис. га лісу, згоріло півтори тисячі будинків. 
У лютому 2009 року в Австралії в результаті лісових пожеж загинуло близько 210 осіб, 37 зникли безвісти. Вигоріло 13 тис. га лісів, знищено близько 1,8 тис. будинків.
“Особиста координація” обернулася величезними втратами: майже три десятки людей загинули, по медичну допомогу звернулися більше 600 осіб, близько п’яти тисяч залишилися без даху над головою. Вогонь знищив понад 1300 будівель у 38 населених пунктах, багато сіл вигоріли повністю. Економічні втрати рахуватимуть ще довго, але вже зараз очевидно, що вони вимірюватимуться мільярдами рублів. Лише у фермерських господарствах заживо спеклися понад чотири тисячі голів худоби, втрати приватних домогосподарств ніхто й не збирається обліковувати.
Тим часом вогонь перекинувся далі. На Далекому Сході за одну добу згоріло понад 20 тис. гектарів лісу. В Забайкальському краї зафіксовано 86 великих осередків загоряння на загальній площі понад 24 тис. гектарів. Станом на вчора було відомо про загибель щонайменше трьох людей, 14 осіб звернулися по медичну допомогу, одна жінка перебуває у вкрай важкому стані, пошкоджені 145 будинків. Чорний дим линув над Красноярським краєм (два осередки загоряння на площі 550 га), Республікою Бурятія (26 пожеж на площі 427,2 га), Республікою Тива (шість на площі 264 га), Іркутською областю (два на площі 35 га) та Республікою Алтай (21,7 га). У зоні ризику залишаються Амурська область і Якутія.
Стихію не зупинили і міждержавні кордони. “РИА Новости” з посиланням на агентство “Сіньхуа” повідомило, що пожежі з території Росії перекинулися на територію автономного регіону Внутрішня Монголія на півночі Китайської Народної Республіки. В китайців згоріли 85 будівель, кілька десятків автомобілів, завданий збиток оцінюється приблизно в 3,2 млн доларів. 
P. S. Фахівці наголошують, що режим надзвичайної ситуації триватиме як мінімум тиждень – у всіх регіонах тримається суха і вкрай вітряна погода. Причому російські синоптики прогнозують подальше підвищення швидкості вітру. За таких умов відновлення сильних пожеж можливе будь-якої миті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0878 / 4.1MB / SQL:{query_count}