Поляки не мають претензій до ОУН та УПА

Міністр закордонних справ Польщі Гже­гож Схетина не вважає провокацією проти поляків ухвалений минулого тижня Верховною Радою України закон про героїв ОУН та УПА

фото: piccy.info
“Це не була провокація з боку українців. Цей закон ухвалений, зрештою, з пакетом інших історичних законів, зокрема, про спосіб вшанування жертв Другої світової війни чи відкриття доступу до комуністичних архівів”, – сказав польський міністр у інтерв’ю Gazeta Wyborcza.
Він також зазначив, що в законі не було згадки про підрозділи, які співпрацювали з нацистами, такі як батальйони “Роланд”, “Нахтігаль” або дивізія СС “Галичина”. “Там згадуються назви кількох десятків організацій, які вписуються в незалежницький рух із часів Першої світової війни до 1980-их років. 
Україна шукає свою історичну ідентичність, і це треба намагатися зрозуміти!” – наголосив Гжегож Схетина. Він зазначив, що президент Польщі Броніслав Коморовський під час свого останнього візиту до Києва не приховував, що полякам та українцям треба ще переосмислити складні моменти спільної історії.
Нагадаємо, що 9 квітня Верховна Рада ухвалила закон  “Про правовий статус і вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті”. Відповідно до нього, борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі, зокрема, таких організацій, структур і формувань, як Союз визволення України, Українські січові стрільці, УНР, Гетьманат, ЗУНР, Карпатська січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка тощо. 
Також тоді був ухвалений закон, який передбачає заміну терміна “Велика Вітчизняна війна” на “Друга світова війна”. Цим законом 8 травня оголошено Днем пам’яті й примирення на честь усіх жертв Другої світової, а 9 травня – Днем перемоги над нацизмом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.7593 / 4.08MB / SQL:{query_count}