Упіймали ще одного воєнного злочинця

У Німеччині колишнього санітара нацистського концтабору “Аушвіц” звинуватили в посібництві вбивству 3681 людини. 94-річному чоловікові, чиє прізвище не розголошується, загрожує від трьох до 15 років позбавлення волі

фото: unescogeek.com
За даними прокуратури німецького міста Шверін, обвинувачений служив у концтаборі з 15 серпня по 14 вересня 1944 року. 
Слідчі припускають, що йому було відомо про масові вбивства, і він “непрямим чином сприяв їх вчиненню”. Адвокат обвинуваченого наполягає на невинуватості свого підзахисного, відзначаючи, що у держобвинувачення немає жодних доказів “вчинення конкретного злочину” колишнім санітаром.
Німецька влада розпочала нові розслідування стосовно колишніх посібників нацистів після судового рішення 2011 року, коли була визнана вина колишнього охоронця концтабору “Собібор” Джона (Івана) Дем’янюка. 
До цього правоохоронні органи орієнтувалися на рішення верховного суду Німеччини від 1969 року, згідно з яким для визнання винним у посібництві нацистам необхідно було довести особисту безпосередню участь підсудного у вбивствах. У багатьох випадках зробити це було неможливо. Тепер же посібником нацистів вважається будь-хто, хто “сприяв роботі репресивних органів”, зокрема, охоронці, санітари та водії.
“Аушвіц-Біркенау” – один iз найбільших нацистських концтаборів. Був створений наприкінці травня 1940-го біля міста Освенцiм (нині – Малопольське воєводство). За приблизними оцінками, тут було знищено 1,6 млн осіб з багатьох країн Європи, значну частину з яких складали євреї. “Аушвіц-Біркенау” вважається одним із символів Голокосту. До кінця 1949 року використовувався як в’язниця НКВС і міністерства громадської безпеки комуністичної Польщі. 
Нині на території колишнього концтабору споруджено меморіальний комплекс, що містить пам’ятні послання 20 мовами світу, включно з українською. Щороку його відвідує майже 700 тисяч осіб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6416 / 4.08MB / SQL:{query_count}