Казахстан готовий ввести санкції проти Росії

Астана заявила про намір ввести заборону на поставки низки товарів російського виробництва, оскільки у зв’язку з падінням курсу рубля вони становлять загрозу внутрішньому ринку країни

фото: headline.kz
За інформацією “Коммерсанта”, Казахстан хоче ввести ембарго на нафтопродукти, автомобілі та акумулятори для них, будівельну арматуру, м’ясо, курячі яйця, макарони, кондитерські вироби, борошно і соки.
З проханням ввести або повну заборону, або певні обмеження саме на ці російські товари до казахстанського уряду звернулися представники Національної палати підприємців Казахстану. За їх словами, місцеві виробники не можуть конкурувати з російськими через обвал курсу рубля. Російська валюта впала щодо казахстанського тенге на 47 відсотків.
Нагадаємо, що торговельні війни не вщухають також між Росією та Білоруссю. Москва звинувачує Мінськ у реекспорті європейських товарів, натомість білоруси на початку грудня фактично опустили на кордоні залізну завісу – місцеві митники нещадно трусять усі вантажі, що ввозять у країну з території Росії.
Запеклість торговельної війни між двома членами Євразійського економічного союзу наочно демонструє різкий спад білоруського імпорту в Росію. Якщо раніше 85% виготовленої в Білорусі продукції реалізовували на російському ринку, то тепер цей показник становить 40-45%.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко прямо закликав білоруських підприємців шукати нові ринки збуту. Більше того, вважаючи, що Росія пішла на порушення всіх раніше досягнутих економічних домовленостей, він наголосив, що не відкидає можливості виходу з Євразійського економічного союзу, який щойно місяць як запрацював у складі Росії, Білорусі, Казахстану і Вірменії (договір про його створення набув чинності 1 січня 2015 року).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4217 / 3.97MB / SQL:{query_count}