Кривава річниця революції

Учора, 26 січня, в Єгипті відзначали перемогу “арабської весни”, в результаті якої повалили владу президента Хосні Мубарака, що правив країною три десятиліття

фото: novostimira.net
Щоправда, річниця виявилася сумною. Масові акції протесту прихильників руху “Брати-мусульмани”, невдоволених нинішньою владою, обернулися запеклими сутичками з правоохоронними органами. 
Жертвами заворушень стали щонайменше 15 осіб, майже 40 отримали поранення, понад 130 арештовані. Крім того, за даними єгипетської поліції, в різних містах знешкодили,  як мінімум, 10 вибухових пристроїв. Ще кілька бомб знайшли в будинках членів руху “Брати-мусульмани”.
Додала напруження й загибель напередодні відомої у країні громадської активістки Шайми ас-Саббаг. Жінка померла від вогнепального поранення в голову під час антиурядової демонстрації. Опозиція звинуватила у вбивстві поліцейських, що дало протестантам ще один привід вийти на вулиці єгипетських міст. Водночас влада стверджує, що в активістку стріляли ззаду, тож інцидент більше схожий на організовану провокацію прихильників ісламістів.
Нагадаємо, що в результаті перемоги “арабської весни” в січні 2011 року до влади в Єгипті прийшли “Брати-мусульмани”, однак пізніше керівництво країною захопила Вища рада збройних сил, яка започаткувала масштабні репресії проти ісламістів, що користуються в країні знач­ною популярністю.
Військові також майже амністували Хосні Мубарака та двох його синів. У листопаді торік суд зняв із усіх обвинувачення в організації вбивства демонстрантів у Каїрі в ході січневої революції 2011 року. 
А днями синів екс-президента звільнили з в’язниці, де вони відбували покарання за розкрадання державних коштів. Уникнув тюрми і сам 86-річний Мубарак, який нині лікується в одному з військових госпіталів Каїра.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1480 / 4.06MB / SQL:{query_count}