А якщо Зварич не втік?

Зникнення голови Апеляційного адмінсуду провокує на роздуми про мотиви цього вчинку

Зникнення голови Апеляційного адмінсуду провокує на роздуми про мотиви цього вчинку

Екс-голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич втік зі Львова і наразі його оголошено в розшук, - стверджують правоохоронці. 

- Оскільки суддя має недоторканність, то після того, як слідчі Генпрокуратури висунули Ігорю Зваричу обвинувачення, з нього взяли підписку про невиїзд. А оскільки він зник з лікарні, то 12 грудня його оголошено у розшук, - сказав "Пошті" прес-секретар УСБУ у Львівській області Володимир Кривошея.

У прес-службі Львівського апеляційного адміністративного суду повідомили лише, що суддя Зварич на лікарняному, обов'язки голови суду наразі виконує його перший заступник Мар'ян Кушнерик. Про зникнення ж Ігоря Зварича прес-служба суду дізналася з повідомлень в Інтернеті.

Юрій Резцов, в.о. головного лікаря Львівського медичного центру "Богдан", що у Бірках, повідомив, що Ігор Зварич був на лікуванні у медичному центрі "Богдан" з 4 до 9 грудня і "після виписки медикам його місцезнаходження не відомо". Та за інформацією Анатолія Матіоса, Ігор Зварич залишив територію приватної клініки "Богдан" 12 грудня.... "12 грудня він покинув територію приватної клініки поблизу Львова. Зараз пана Зварича немає й у Львові. Досі його місцезнаходження нам не відомо", - стверджує Анатолій Матіос, начальник управління УСБУ у Львівській області.

Того ж таки 12 грудня Рада суддів України на основі спільного подання Голови Верховного Суду України та Голови Вищого адміністративного суду України звільнила Ігоря Зварича з посади голови у зв'язку з невідповідністю займаній посаді. Це подання внесено на підставі рекомендації Ради адміністративних судів України. Розглядаючи питання, члени Ради суддів України робили акцент на тому, що пан Зварич негідно поводився під час прес-конференції у Львові. "Він зганьбив не лише власне звання судді, але й заплямував усе суддівське співтовариство України", - вважають у Раді. Також Рада суддів звернулася до Вищої ради юстиції щодо розгляду питання про звільнення Ігоря Зварича з посади судді за порушення присяги.

Тож розраховувати на підтримку суддівської спільноти Ігорю Зваричу не доводиться: вона відмовилася від одного зі своїх. Та "податися в біга" - крайній крок. Чи справді Ігор Зварич зважився на нього з безвиході, чи, можливо, в стані афекту? А, може, його "втеча" була спланована і здійснена не без підтримки або принаймні з відома правоохоронців, або ж певних високопосадовців? Адже у кабінет до судді приходило, за його ж словами, чимало чиновників Західного регіону. І логічно припустити, що, як-то кажуть, не маючи що втрачати, суддя може розповісти багато цікавого, тож щоб убезпечитися від цього, суддю й "втекли".

Тим часом "колесо Феміди" розкручують все активніше. Президент України Віктор Ющенко назвав історію із суддею Ігорем Зваричем "свідченням системної кризи національного судочинства" і вимагає від Вищої ради юстиції негайно розглянути питання про звільнення цього судді з його посади, а також терміново внести відповідне подання до Верховної Ради. Про це повідомила 15 грудня на брифінгу прес-секретар Глави держави Ірина Ванникова.

Оскільки пан Зварич призначений головою суду Указом Президента України 20 листопада 2006 року, то рішення про усунення його з посади голови суду має право ухвалити лише Президент України. Підставою для такого рішення є мотивована постанова Генерального прокурора України. Але такої  наразі ще немає. Натомість позбавити недоторканності суддю може лише Верховна Рада України. Справу вже обговорювали на засіданні Комітету з питань правосуддя Верховної Ради України, куди надійшов документ від Генеральної прокуратури України такого змісту: "Направляю до виконання постанову органу досудового слідства про усунення Зварича Ігоря Степановича з посади судді Львівського апеля­ційного адміністративного суду. Начальник слідчого відділу Генеральної прокуратури ухвалив усунути Зварича  Ігоря Степановича 16 червня 1962 року народження, уродженця села Княжполь Старосамбірського району Львівської області, з посади судді Львівського апеля­ційного адміністративного суду". Але рішення наразі ще також немає.

І якщо Ігоря Зварича розшукають раніше, ніж його позбавлять суддівської недоторканності, правоохоронці й так не зможуть його затримати.

Постає запитання: навіщо в такому разі оголошувати суддю в розшук. Тим паче, що процедура оголошення у розшук не така проста. У розшук особу оголошують лише в разі, якщо вона ухиляється від слідства і суду, а слідчий має здійснити всі можливі дії, які не потребують її присутності.

Тож чи оголошення в розшук у цій історії не є лише бажанням офіційно приховати суддю... Питання: ким і від кого?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6298 / 4.11MB / SQL:{query_count}