Сповідь у мантії

Гучні обшуки у Львові: версія судді Зварича сповнена натяків на замовність і порушення закону

Гучні обшуки у Львові: версія судді Зварича сповнена натяків на замовність і порушення закону

Голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич, проти якого Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за звинуваченням у хабарництві в особливо великих розмірах, звернувся до Президента України, Генерального прокурора, голів Верховного та Вищого адміністративного судів, в.о. голови СБУ та Уповноваженого з прав людини із заявою про скоєння злочину проти його особи. Пан Зварич називає дії правоохоронців незаконними й вимагає порушити кримінальну справу проти посадових осіб ГПУ за низкою статей Кримінального кодексу України, які, зокрема, передбачають зловживання владою або службовим становищем, вчинене працівником правоохоронного органу; перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувалося болісними і такими, що ображають особисту гідність постраждалого, діями; завідомо незаконне затримання, що спричинило тяжкі наслідки; недопущення захисника, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Щобільше, суддя натякнув, що має підстави хвилюватися за безпеку життя та здоров'я свого та рідних, оскільки вранці у переддень зустрічі з журналістами  під лікарняним ліжком знайшов розбитий термометр та ртуть.

zik.com.ua
sud.jpg

"До мене в кабінет приходить багато високопоставлених осіб з проханнями про справи. Я всіх вислуховую, занотовую всі правові позиції і вирішую справу згідно з законом ", - пояснює Ігор Зварич

 

Суддя Зварич вийшов із лікарні на прес-конференцію, щоб розповісти свою версію подій 3 грудня, а також пояснити громадськості походження "трьох мішків з грошима", у яких, за словами правоохоронців, було 2 млн дол. США та 1 млн грн. На прес-конференції, окрім журналістів, ледь не в повному складі були присутні судді очолюваної паном Зваричем установи та більшість пра­цівників апарату суду.

За словами судді, 3 грудня близько 11 години до його кабінету увірвалися 15 озброєних осіб, які упродовж 10 годин насильно утримували його в кабінеті: "Я постій­но в камеру оперативної зйомки показував посвідчення судді, а отже, слідчі знали, хто я, і згідно з Законом України "Про статус суддів", не мали права мене затримувати без постанови Верховної Ради. Попри це, до мене застосовували фізичну силу та психологічний тиск, грубо штовхали по кабінету, від цих поштовхів я падав, потім силою перетягнули у приймальню... мені навіть не давали справити природню потребу, і відвели у туалет лише після того, як я намагався викинутися з вікна третього поверху, - скаржився пан Зварич. - Усе це відображено на оперативній зйомці, якщо, звісно, її не буде сфальшовано".

Щодо коштів, вилучених при обшуках, то, за словами пана Зварича, у нього в кабінеті вилучили барсетку з грошима у сумі 6 400 грн та 9 600 дол. США. "Судді та працівники апарату суду здавали мені по тисячі доларів на ремонт приміщення суду, адже коли ми торік увійшли сюди, приміщення було у жахливому стані", - пояснив голова суду. Окрім того, у приміщенні суду було вилучено 100 тис. дол. "Це також кошти на ремонт. Є розписка судді у тому, що він взяв у Зварича 100 тис. дол. на ремонт", - сказав пан Зварич. (За словами Ігоря Зварича, зарплата судді Львівського апеляційного адміністративного суду становить від 17 до 20 тис. грн, окрім того, судді мають премії, оскільки наразі, замість передбачених 76 суддів, у суді працюють лише 16.) Ще один мішок грошей, який вилучили у Зварича, був, за його словами, ... "засівним" з копійками та купюрами різних валют. "Є в українців така традиція: засівати нове приміщення, хто зерном, хто грошима", - сказав пан Зварич, додавши, що не пам'ятає, скільки всього там було коштів. У квартирі ж пана Зварича було вилучено 340 тис. грн, які він назвав власними заощадженнями його та членів його сім'ї. Окрім того, голова суду підтвердив, що з його квартири справді вилучили 1 млн 900 тис. дол. США. "Я позичив ці гроші у колеги під заставу земельного паю своєї рідної сестри, щоб перебудувати будинок неподалік від Львова, який будую ще з 1995 року. І про це також є розписка", - пояснив пан Зварич. Щедрим колегою голови суду виявився адвокат Володимир Косенко, особа якого є вельми примітною. Саме цей адвокат спізнився на зустріч з колишнім головою Львівської ОДА Степаном Сенчуком 29 лис­топада 2005 року, якого тоді ж впритул розстріляли з автомата Калашникова. Володимир Косенко є одним із засновників юридичної фірми "Юкон". Його особу також пов'язують із фінансовою групою, котра займалася процесами санації на "Львівсільмаші" й "Автонавантажувачі".

Суддя Зварич також наголосив на багатьох порушеннях закону, з якими була проведена операція. Передусім, обшук у кабінеті та квартирі судді здійснювали на підставі постанови судді Шевченківського райсуду Львова В. І. Кавацюка. Хоча цей суд відповідно до принципу територіальної підсудності не повинен  мати до справи жодного стосунку, адже орган, що порушив справу - Генеральна прокуратура - знаходиться у Києві, а квартира та робочий кабінет судді - у Галицькому районі Львова. Обшук квартири відбувався без присутності її власника - дружини пана Зварича, судді Львівського апеляційного господарського суду О. В. Зварич. А окрім того, як стверджує пан Зварич, до нього не допустили його адвокатів В. О. Косенка та Ю. Б. Франківа.

Коментувати закиди судді в УСБУ у Львівській області відмовляються: "Справа перебуває в Генпрокуратурі", - сказав "Пошті" прес-секретар Володимир Кривошея.

Причиною незаконних, на думку пана Зварича, дій правоохоронців є одна з земельних справ, яку вирішував очолюваний ним суд. Йдеться про понад 350 га землі ДП дослідного господарства "Оброшино" Інституту землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук, які було незаконно вилучено з користування цього підприємства й передано до земель Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району. 4 листопада Львівський апеля­ційний адміністративний суд своєю постановою скасував передачу земель. За словами пана Зварича, вирішити справу в інший спосіб його просив власник ПП "Оліяр"  І. Я. Залізний. За заявою останнього Генпрокуратура нібито й порушила кримінальну справу проти судді Зварича. У заяві пан Залізний стверджує, що 28 квітня у кабінеті тодішнього голови ЛОДА Петра Олійника передав панові Зваричу 100 тис. дол...

Після прес-конференції пан Зварич повернувся у приватну клініку "Богдан".

Р.S. Учора судді Львівського апеляційного адміністративного суду звернулися до перших осіб держави та суддівської системи з проханням захис­тити їх перед свавіллям правоохоронців, які грубо порушують вимоги закону та права людини і громадянина, дискредитують суддів і судову владу загалом в очах громадськості та намагаються утвердити в суспільстві думку про масову корупцію в середовищі суддів. Тим часом 8 грудня Президент України підписав Указ, яким "за вагомий особистий внесок у боротьбу зі злочинністю, зразкове виконання службових обов'язків при розслідуванні резонансних кримінальних справ" нагородив державними відзнаками працівників Генеральної прокуратури та УСБУ у Львівській області. Зокрема, й Володимира Жербицького, начальника відділу Генеральної прокуратури України, та Максима Якубовського, заступника начальника відділу Генеральної прокуратури України, - які безпосередньо здійснювали обшук кабінету та квартири Ігоря Зварича.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5183 / 4.05MB / SQL:{query_count}