Активісти закликають Захід урятувати режисера Олега Сенцова

Громадські активісти закликають західні держави допомогти визволити українського кінорежисера Олега Сенцова, якого затримали в Криму у травні, а зараз утримують за ґратами у Москві за підозрою в терористичній діяльності

“Ми розуміємо, що швидкого порозуміння між Україною та Росією, тим паче в таких показових справах, не отримаємо. Чим більше громадських організацій надсилатиме запити до консульств із запитаннями щодо справи Олега, тим більше в нас шансів. У західних держав цікавіші відносини з Росією, до прикладу, у Чехії. Росія слухає іноді і чеського президента, і німецького”, – повідомила Радіо Свободу один із координаторів ініціативи “Крим-SOS” Анастастія Чорна. 
Учора в Празі разом із групою українських активістів вона зустрічалася з міністром закордонних справ Чехії Любомиром Заоралеком, на якій попросила допомогти Олегу Сенцову. Анастасія Чорна, посилаючись на адвокатів українського режисера, заявила, що над ним знущаються. 
 До теми                             
Олег Сенцов зняв фільм “Гамер” у 2011 році, і ця стрічка потрапила в програму Роттердамського кінофестивалю. Торік режисер отримав приз за проект нової стрічки “Носоріг”, зйомки якої мав почати влітку. 
“Олега Сенцова душили поліетиленовим пакетом, надягаючи його на голову. Режисеру погрожували сексуальним насиллям, убивством, тим, що в нього відберуть батьківські права, а Олег – батько двох дітей, на яких дуже впливає, бо переважно їх виховував, – заявила активістка. – Коли починають погрожувати вашими дітьми, мені здається, що це – найбільший моральний стрес, який людина може пережити”.
Олега Сенцова та ще трьох громадян України співробітники ФСБ Росії затримали у травні в Криму. Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія, Олександра Кольченка та Олега Сенцова звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті і Севастополі. ФСБ Росії називає їх активістами “Правого сектору”, однак українська радикальна організація це спростовує.
Із вимогою звільнити Олега Сенцова до президента Росії раніше зверталися відомі світові кінорежисери, зокрема Педро Альмодовар, Бертран Таверньє, Кен Лоуч, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6771 / 4.08MB / SQL:{query_count}