Довіритися слухавці…

На силовиків хабарників та грубіянів можна поскаржитися на телефони довіри

На силовиків хабарників та грубіянів можна поскаржитися на телефони довіри

habar.jpg 

На зловживання та проти­правні дії працівників силових структур (скажімо, хабарництво, тяганину під час розслідування карних справ) жителі Львівщини можуть поскаржитися на телефон довіри чи гарячу лінію. Такі спеціальні телефони є в міліції, Державто­інспекції та в Службі безпеки. Можна пожалітися і на хабарників-фіскалів у податкову.

Для керівників силових відомств такий тип спілкування з народом є корисним, бо можна щоденно отримувати від населення інформацію про роботу своїх підлеглих - специфічний моніторинг громадської думки. "Пошта" поцікавилася, чи можна сподіватися на дієвість реагування на повідомлення цими телефонами, і чи почують людей, які звертаються на них. Насамперед нас запевнили: це не для галочки, а кожен дзвінок обов'язково беруть до уваги та реагують на скаргу.

В обласній міліції функціонують два телефони. Як повідомив "Пошту" Ігор Кравчук, працівник прес-центру обласного управління міліції, один - так званий "загальний" -  для звернень та скарг громадян (278-22-69), працює цілодобово у черговій частині ГУ МВСУ у Львівській області. Повідомити про неправомірні дії працівників міліції Львівщини можна на телефон довіри за номером 261-61-01, який функціонує безпосередньо у прес-центрі ГУ МВСУ області. Телефонувати можна щоденно, з 9.00 до 18.00, крім неділі. Тут кожне повідомлення фіксує працівник прес-центру. І. Кравчук запевнив видання, що згодом ця інформація потрапляє безпосередньо на стіл головного міліціонера регіону для реагування.  

Тарас Гаталяк, помічник міністра внутрішніх справ з питань дотримання прав людини в діяльності органів внут­рішніх справ, певен: телефони довіри однозначно потрібні, а громадяни можуть сподіватися на дієвість реагування. "Кожен дзвінок автоматично реєструють у журналі обліку та звернень громадян. Є так звана "карта реєстрації", яка  перебуває на контролі у керівництва", - каже Т. Га­таляк. За його словами, мешканці регіону, згідно з даними моніторингу, впродовж 2005 - 2008 рр. скаржилися на невжиття міліціонерами належних заходів до правопорушників, зловживання становищем правоохоронців, на їхню грубість, хамство та бездіяльність. До таких горе-міліціонерів вжито відповідних заходів.

Цілодобово працює телефон довіри в УДАІ у Львівській області - 64-69-41. Дзвінки приймає та реєструє у журналі працівник чергової частини автоінспекції. Щоправда, водії про хабарників-даішників усно не повідомляють (швидше пишуть заяви). На цей номер, за словами керівника прес-центру ДАІ у Львівській області Світлани Добровольської, водії найчастіше повідомляють про ДТП, розбійні напади чи крадіжки авто, інциденти з працівниками ДАІ.

Із телефоном довіри найактивніше цього літа пропіарилося УСБУ у Львівській області. Десятки білбордів та ситі-лайтів СБУ регіону закликали: "Викрий хабарника - зателефонуй в Управління СБУ у Львівській області (298-66-22)". Телефонувати можна цілодобово, повідомлення приймає працівник цієї служби, який їх фіксує. "За цим номером повідомляють про факти корупційних дій з боку державних службовців, вимагання та отримання хабара, протиправні дії представників правоохоронних, судових органів, органів прокуратури, незаконне відчуження та приватизацію державного та комунального майна, а також про неправомірне надання дозволів представниками органів влади на заняття тими чи іншими видами діяльності та інші корупційні прояви, витрачання бюджетних кош­тів, незаконні оборудки із землею", - повідомив "Пошту" керівник прес-центру СБУ області Володимир Кривошея. Співрозмовник каже, що ін­формування жителів Львів­щини про телефон довіри через білборди дало вельми позитивний результат - суттєво побільшало звернень до СБУ про хабарників, адже мешканці активно відгукнулися на звернення та зросла довіра громадян до служби. Цьогоріч СБУ в області порушила 11 кримінальних справ за фактами хабарництва та 10 - за зловживання владою та посадовим становищем.

Про неправомірні дії податківців та про факти хабарництва у податкових органах можна повідомити на телефон довіри ДПАУ у Львівській області за номерами: 297-39-56 або 297-33-89. Як повідомили "Пошту" у податковій, ці телефони працюють цілодобово: з 9.00 до 18.00 повідомлення приймає службовець, а після 18.00 і до 9.00 - у режимі автовідповідача.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3475 / 4MB / SQL:{query_count}