Незручне обмеження

Українців хочуть позбавити анонімності в інтернеті 

Українців хочуть позбавити анонімності в інтернеті 

Міністерство внутрішніх справ виступає за обмеження анонімності користувачів мережі “Інтернет”, зокрема соціальних мереж. Про це повідомив начальник управління боротьби з кіберзлочинністю МВС Максим Литвинов, інформує ТСН.

 “Головною причиною такого стану поширення та розвитку кіберзлочинності є саме анонімність, тому що вона провокує безкарність. Отож її належить скорочувати”, – зазначив він. У цьому питанні, вважає Литвинов, варто знайти баланс між необхідністю запобігання скоєнню злочинів анонімними користувачами мережі “Інтернет” та захистом громадян від нелегального використання їхніх персональних даних.

Правоохоронець зазначив, що зараз з приводу цього питання відбувається багато семінарів, у тому числі й у зв’язку з ухваленням закону про захист персональних даних. Триває обговорення двох проектів законів про моніторинг телекомунікацій.

На думку Литвинова, компромісним варіантом у цій сфері може стати прийняття закону про продаж SIM-карток з ідентифікацією абонента.

“Це один із кроків, які варто зробити для того, аби ідентифікувати абонента, тобто кінцевого користувача обладнання. Це один зі шляхів, щоби Facebook чи інші соціальні мережі були не за паспортами, а щоб ідентифікувати кінцевого власника обладнання. Це зменшить навантаження на соціальні мережі, тобто це один із компромісних варіантів”, – сказав він. І додав, що є низка інших пропозицій, які наразі обговорюють 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4680 / 4.06MB / SQL:{query_count}