Категоричне “ні” насиллю!

Незалежне бюро розслідувань має покласти край міліцейським тортурам

Незалежне бюро розслідувань має покласти край міліцейським тортурам

Випадки порушення прав людини з боку правоохоронних органів має розслідувати незалежна структура. На цьому наполягає представництво Amnesty International в Україні. 

Упродовж року міжнародна правозахисна організація Amnesty International зібрала 25 тисяч підписів осіб, що засуджують практику тортур у правоохоронній системі України. Підписи та звернення з вимогою створити незалежне державне бюро розслідувань зловживань міліціонерів правозахисники передали президентові. 

“Порушення прав людини у правоохоронних органах вже стало розповсюдженим і, що найгірше, системним явищем, – заявила у коментарі “Німецькій хвилі” виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур. – Новий Кримінально-процесуальний кодекс, що діятиме з листопада, передбачає створення такого органу, і ми лише хочемо, щоб у бюро був окремий департамент, який би займався суто порушеннями правоохоронців”. Головне, зазначила правозахисниця, щоб ця структура не мала жодних зв’язків із право-охоронними інституціями та жодного підпорядкування.

Насилля з боку міліції стає більш брутальним, кількість катувань і жорстокого поводження з року в рік лише зростає, розповів “Німецькій хвилі” представник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко. Правозахисник зауважує, що громадяни все частіше скаржаться на дії міліції, навіть попри відсутність ефективного механізму розслідувань. 

У МВС України заявляють, що лише 2-4% скарг підтверджуються після перевірки. Андрій Діденко натомість наводить результати дослідження Харківської правозахисної групи та Харківського інституту соціологічних досліджень, згідно з якими майже мільйон українців стали жертвами правоохоронців. В Amnesty International додають, що майже 84% українців не довіряють міліції. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3565 / 3.97MB / SQL:{query_count}