Гривня під прицілом

Українську гривню вже наступного року може очікувати девальвація, - вважає радник Тимошенко Сергій Тігіпко, cпів­голова Ради інвесторів при Кабміні.

Українську гривню вже наступного року може очікувати девальвація, - вважає радник Тимошенко Сергій Тігіпко, cпів­голова Ради інвесторів при Кабміні.

В інтерв'ю агенції УНІАН Тігіпко заявив, що поки можна говорити про позитивну тенденцію, оскільки з початку року резерви НБУ серйозно зростали і є достатньо великими на цей час. Але, за словами експерта, є дві обставини, які можуть послабити гривню.

Перша безпосередньо пов'язана з металургією та хімічною промисловістю. Якщо світові ціни на цю продукцію і далі знижуватимуться, то українська економіка може постраждати від зменшення експорту саме в доларах, що призведе до підвищення його курсу. "Якщо ринки не виправляться і буде зниження цін на метал і хімію, ми зразу отримаємо проблеми із зовнішньою торгівлею, збіль­шиться від'ємне сальдо тор­гівлі", - зазначив Тігіпко.

Другим фактором, який мо­же сколихнути гривню, є зменшення обсягу інвестицій. Радник прем'єра зауважив, що сьогодні гривня стабільна, насамперед, за рахунок інвестицій, але ситуація може стати загрозливою відразу, якщо інвестори зменшать розміри своїх вкладів в українську економіку. "Говорю не лише про іноземні, а й про українські інвестиції. Основні інвестиції йдуть з Кіпру. Це говорить про те, що з офшорних зон українці вкладають свої гроші. Не потрібно цього боятися, потрібно створювати умови", - вважає Сер­гій Ті­гіпко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.3575 / 4.05MB / SQL:{query_count}