Суд без підсудної

На фоні акцій протесту та міжнародних заяв харківський суд розглядає справу Тимошенко і ЄЕСУ. Його продовжать 28 квітня

На фоні акцій протесту та міжнародних заяв харківський суд розглядає справу Тимошенко і ЄЕСУ. Його продовжать 28 квітня

У Київському районному суді Харкова триває розгляд справи екс-прем’єр-міністра Юлії Тимо­шенко та корпорації “Єдині енергетичні системи України”. Сама обвинувачена на засідання суду не з’являється через поганий стан здоров’я, проте це не стає на заваді проведенню слухань у справі. Судовий процес супроводжується численними мітингами та критичними зауваженнями представників міжнародної спільноти. Конкретного рішення суду, наразі немає, проте простежуються чіткі тенденції у принципах ведення судового процесу.

У судовому засіданні головує 36-річний харківський суддя Костянтин Садовський, який згідно Єдиного державного реєстру судових рішень, до цієї резонансної справи розглядав позови щодо незначних соціальних питань. На засіданні присутні також члени БЮТу та Партії регіонів. 

ДО ТЕМИ

Розгляд судом по суті справи про ЄЕСУ, в якому Тимошенко виступає як обвинувачена, продовжать 28 квітня. Всі попередні клопотання захисту – про перенесення слухань до Києва, закриття кримінальної справи та дозвіл фото- та відеозйомки в залі суду – судом відхилено. Відповідне рішення учора ввечері оголосив головуючий суддя Київського райсуду Костянтин Садовський. Представники опозиції після оголошення такого рішення почали скандувати “Ганьба!”. 

Сама обвинувачена, зіславшись на погане самопочуття, відмовилася від участі у засіданні. Розпочалось засідання із заяви прокурора Віктора Лобача про те, що під час досудового слідства дотримано усі вимоги чинного законодавства. Прокурор наголосив, що строки давності у кримінальній справі не вичерпалися. 

За його словами, Тимо­шенко обвинувачується в ухилянні від сплати податків. “Ніхто не вищий за закон, незважаючи на те, які посади він займає”, – сказав він, інформує УНІАН. Захист Тимошенко відповів клопотанням, у якому попросив усунути від справи Віктора Лобача через його упередженість. 

Адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко зазначив, що представник держ­обвинувачення не обізнаний із українським законодавством, аргументуючи свої слова несумісними із законодавством висловлюваннями прокурора. Суд у задоволенні клопотання відмовив, зазначивши, що захист Тимошенко недостатньо обґрунтував свою вимогу. 

 Надалі судове слухання тривало у режимі ознайомлення із основними аргументами та показами у справі. Відомо, що захист екс-прем’єра вимагав закрити слухання у справі, посилаючись на те, що одного разу справу вже було закрито. Принаймні про це заявив в ефірі 5 каналу адвокат Тимошенко Сергій Власенко. “Підсудність у цій справі порушена, і ми вважаємо, що ця справа має бути закрита, як вона уже була закрита генпрокурором в 2006 році… Стаття 191, що інкримінують Тимошенко, а це чергове зловживання службовими повноваженнями і заволодіння коштами, вона передбачає від 7 до 12 років”, – каже Власенко. 

Паралельно з розглядом справи перед будинком суду проходять мітинги прихильників та противників екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Будівля суду щільно оточена кільцем працівників міліції. Зазначимо, що Окружний адмінсуд обмежив права громадян на мирне зібрання, використання апаратури та встановлення наметів. 

Гостроти справі додали також представники міжнародної спільноти. Так, участь у слуханні справи проти Ю.Тимошенко взяв французький омбудсмен Франсуа Зімере, який намагався поспілкуватись із Тимошенко. Проте, французькому високопосадовцю не дозволи, ані зустрітись із підсудною, ані передати їй листа. 

Згодом у Міністерстві закордонних справ Франції пошкодували, що влада України не дозволила французькому дипломату зустрітися з українським опозиційним лідером. 

Раніше посол США в Україні Джон Теффт заявив, що кримінальна справа проти Юлії Тимошенко у зловживанні на посаді керівника корпорації ЄЕСУ є продовженням виборчого правосуддя щодо опозиції. 

Недипломатичну відповідь дипломатам вже встиг­ла дати Партія регіонів. Зокрема, “регіонал” Вадим Колесніченко заявив, що слова, сказані зарубіжними гостями, можна розцінювати як суто політичні. 

“Говорячи про політичний характер справи Тимошенко, зарубіжні гості самі виступають у ролі виконавців політичного замовлення”, – зазначив депутат. Відповіді міжнародної спільноти на заяви депутата поки немає.

Станом на сьогодні всі учасники справи очікують, що суддя Київського райсуду Харкова Костянтин Садовський винесе постанови за клопотаннями захисту Тимошенко найближчим часом. Захисники Тимошенко не виключають, що вирок у справі щодо діяльності корпорації “ЄЕСУ” може бути доданий до вироку в “газовій справі”, за якою Тимошенко отримала 7 років ув’язнення 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8988 / 4.11MB / SQL:{query_count}