Які апетити у хабарників?

Місцеві посадовці, міліціонери та податківці найчастіше у списку хабарників. Тим часом середній розмір “подяки” в Україні нині сягає 
44-х тисяч гривень

Місцеві посадовці, міліціонери та податківці найчастіше у списку хабарників. Тим часом середній розмір “подяки” в Україні нині сягає 4-х тисяч гривень

 

Учора президент, обговорюючи реформування Збройних сил та вітчизняного оборонно-промислового комплексу, вкотре назвав корупцію однією із найбільш вагомих загроз національній безпеці. Попри це, часто повторюване “розуміння”, хабарництво не стає менш поширеним упродовж останніх десяти років. Про що, зокрема, свідчить оприлюднений цього тижня Міністерством юстиції перший “Щорічний звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції”.

У документі, який обіцяють оприлюднювати щороку, згадані і результати боротьби із хабарництвом, і думки самих громадян про “злочин без потерпілих”. За підсумками минулого року кількість кримінальних “корупційних” справ, скерованих  Генпрокуратурою до судів, зросла на 25% і досягнула 2046 папок. 

Результат – за хабарі сидітимуть понад 2,3 тисячі осіб. У ГПУ рапортують, що до відповідальності притягнуто значно більше корупціонерів серед службовців органів місцевого самоврядування – аж на 12,6%! 

 

ДО ТЕМИ

Львівський податківець отримав тисячу доларів 

Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність службової особи однієї із податкових інспекцій Львова, який вимагав і отримав хабара у керівника однієї з місцевих благодійних організацій за підготовку позитивної довідки про результати виїзної ревізії. 

Як повідомили  прес-службі УСБУ у Львівській області, чоловіка затримали на гарячому у його службовому кабінеті під час одержання тисячі доларів. Прокуратура порушила кримінальну справу за ч.2. ст.368 (одержання хабара) КК України. Санкція за вчинення передбачає позбавлення волі від 2 до 5 років із конфіскацією майна. 

Зокрема, серед державних інституцій порушників найчастіше знаходять серед міліціонерів та податківців. Примітно, що останні вважають себе якраз найменш просякнутими корупцією. Так, на зустрічі із представниками Світового банку голова Державної податкової служби України Олександр Клименко розповів, що проведене серед співробітників ДПС соціологічне опитування показує – 59% податківців вважають своє відомство найменш корумпованим у державі. Жаль, що навіть офіційна статистика цього не може підтвердити…

Поза тим, збитки від корупції торік склали 680 мільйонів гривень. Відшкодовано ж лише третину цієї суми. Середній хабар сягає 40 тисяч гривень, хоча частіше посадовці обмежують апетити, задовольняючись меншою кількістю десятків.

Цікаво, що впродовж останніх десяти років стабільно більше 80% українців розцінюють корупцію як звичне явище. При цьому, якщо 57% вважають, що вона “пронизує все суспільство”, то 20% кажуть, що корупція властива лише представникам владних структур. 

Як зазначається в оприлюдненій Мін’юстом доповіді, рейтинг найбільш корумпованих сфер залишається незмінним: за оцінками поширення корупції лідирують Державтоінспекція (64% опитаних вважають, що в цьому середовищі корупція дуже поширена) та судова система  (60%). Окрім того, у 2011 році система охорони здоров’я за сприйняттям корупції наздогнала судову систему (60%) й міліцію (59%), яка раніше одноосібно посідала третю сходинку цього антирейтингу. 

Проте представники антикорупційних підрозділів правоохоронних органів стверджують, що найбільш корумпованим державним органом стала прокуратура. Загалом 375 посадовців вимагали хабарі на суму понад 10 тис грн.; 190 – хотіли отримати більше 30 тис. грн; а ще 126 – понад 100 тис. грн.

А ось рекорд належить голові райдержадміністрації у Хмельницькій області, який хотів одержати 10,5 млн грн! Окрім нього затримано начальника районного управління Держкомзему (Київська область) за вимагання 2,4 млн грн; посадових осіб міськради (АР Крим) за хабар у 1,6 млн грн; начальника міжрайонної ДПІ за 1,5 млн грн; директора авторинку (Київська область), який вимагав 800 тис. грн; заступника начальника райвідділу Держкомзему (Житомирська область) за хабар у 480 тис. грн; а також голову райдержадміністрації та депутатів райради (Тернопільська область) за спробу отримати 280 тис. грн.

   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4000 / 4.01MB / SQL:{query_count}