Жорстоко катували підприємців і митників

На кримінальників організованого злочинного угруповання, яке на Львівщині вчиняло розбійні напади на заможні сім’ї, чекає суд  

На кримінальників організованого злочинного угруповання, яке на Львівщині вчиняло розбійні напади на заможні сім’ї, чекає суд  

Упродовж двох років на мешканців Львівщини справжній жах наводили члени одного злочинного угруповання. Злочинці катували людей – від малого до великого. Зокрема, одній із жертв злочинці на все життя залишили про себе згадку, приклавши 24 рази до її тіла гарячу праску та ще 28 разів нанісши на тілі порізи ножем!
Співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю у Львівській області та обласної прокуратури передали до суду справу щодо діяльності організованого злочинного угруповання, яке було затримано торік улітку. Як інформує прес-служба обласної міліції, нині доведено 10 епізодів пограбувань та розбоїв, які скоїли бандити. Однак характер скоєних у період від 2009 до 2011 рр. злочинів свідчить, що таких нападів було понад 20.
Спочатку грабували туристів та заробітчан
За словами начальника УБОЗу управління міліції Львівщини Василя Телиці, злочинна група розпочала свою діяльність ще в середи­ні 1990-х, коли областю пройшла хвиля нападів на транспортні засоби. Діючи за певною схемою, група злочинців зупиняла автобуси та грабувала туристів та заробітчан. 
Кожен із членів угруповання мав конкретно відведені йому ролі: хтось переодягався у форму працівника міліції та зупиняв транспорт, хтось – стояв на варті, інші – грабували людей… 
За кожен такий напад злочинці заробляли від 2 до 5 тисяч доларів. Опісля  нападники змінили географію діянь, переміщуючись до Закарпаття, Чехії та Угорщини, а потім і до Австрії, де продовжували чинити аналогічну злочинну діяльність. 
За скоєння в Австрії чергового злочину двох українців упіймали та ув’язнили на 14 років. Проте, відбувши дві третини періоду ув’язнення, чоловіків відпустили і ті повернулись в Україну. 
ОЗГ, де кожен мав свою роль 
Вдома сорокарічні чоловіки відчули, що гідної роботи їм не знайти, а тому знову взялися за старе. На цей раз вони обрали шлях рекету, вимагаючи матеріальні цінності у підприємців.  
Згодом до своєї злочинної діяльності рекетири залучили спільників. Відтак, група з двох злочинців досить швидко зросла до організованого злочинного угруповання у складі 10 осіб. Серед тих, хто долучився до кримінальників, були молоді люди віком близько 30 років. Кожен із чоловіків мав спортивне минуле: хтось займався кікбоксингом, а хтось – отримував силу за допомогою тренажерів.   
Так і утворилася стійка банда, яка у 2009-му розпочала на Львівщині жахливі напади на заможні сім’ї підприємців та митників. Йшли бандити на злочин лише після вивчення поведінки кожного з членів сім’ї, на яку збиралися нападати. Вони стежили, о котрій годині люди встають, коли виходять із дому, коли лягають спати… 
За собою слідів бандити практично не залишали. Вони проникали у будинки своїх жертв уночі – у період від 2.30 до 3.30, коли у людей був міцний сон і на будь-які сторонні звуки вони не вчасно реагували. 
Кожен із нападників мав на голові чорні маски, на ногах – панчохи, а на руках – рукавиці. Щоразу після злочину чоловіки спалювали таке «вбрання», після чого купували аналогічне – магазинах «секонд-хенду».          
Зухвалі бандити 
Банда вирізнялася особ­ливою жорстокістю, зухвалою поведінкою та зверхністю у ставленні до жертв. Окрім залякування зброєю, члени угруповання катували людей тим, що потрап­ляло їм до рук. Зокрема, якщо знаходили у будинку праску, то вмикали її і гарячою прикладали до тіла мешканців, а якщо прасок злочинці не знаходили, тоді в хід йшов кип’яток, яким поливали людей або щипці, якими виривали нігті на кінцівках. Усе – щоби потерпілі якомога швидше розповідали про місця, де сховані цінності… Переживши такі знущання, більшість жертв злочинців і досі звертаються за допомогою до психологів. 
Затримання та інкриміновані статті 
Бандитів бійці підрозділу УБОЗ «Сокіл» затримували блискавично: кількох членів угруповання затримали безпосередньо біля їхніх квартир, ще одного, коли той сідав до авто. Одразу трьох злочинців упіймали під час їхнього відпочинку на Шацьких озерах. 
Розслідування справи тривало понад півроку. Нині проти злочинців порушено кримінальні справи за ч. 4 ст. 187 (розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, що карається позбавленням волі на термін від восьми до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна) та ст. 257 Кримінального кодексу України (організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі, що карається позбавленням волі на термін від п’яти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна). Крапку у цій справі має поставити суд. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7896 / 4.12MB / SQL:{query_count}