Дотримання прав не на часі?

Минулого року від насильства у міліції постраждав майже мільйон українців.

Минулого року від насильства у міліції постраждав майже мільйон українців.

За словами правозахисників, в останні два роки негативні тенденції із “недотриманням” прав людини в Україні лише поглиблювалися і досі не стали предметом уваги держорганів. Про це йдеться в останній доповіді вітчизняних правозахисних організацій “Права людини в Україні 2011 р.”, що була представлена у вівторок.
У ній, зокрема, виділено три небезпечні тенденції, що виникли минулого року: зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції та громадських рухів, а також знищення незалежності суду. “Сьогодні 25% українців вважають себе бідними, але якщо застосовувати стандарти ООН, то у нас бідними є 80% населення, – зазначив на прес-конференції голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Євген Захаров. “Відбулася велика кількість протестів. А ставлення влади до протестувальників було ганебним. Такого принизливого презирства до людей, яке влада демонструвала щодо протестувальників, не було за всі двадцять років незалежності. До чорнобильців ставилися, фактично як до кримінальних злочинців, за ними стежили, затримували їх безпідставно і незаконно, порушували вигадані кримінальні справи. І ми точно знаємо, що все це робилося за прямою вказівкою згори. Зазначу, що для чорнобильців – це реалізація їхнього права на соціальний захист, це їхнє право, а не пільга”, – продовжує правозахисник.
За словами ж виконавчого директора УГСПЛ Аркадія Бущенка, за останні два роки істотно погіршилася ситуація із забезпеченням права на життя. “Ми спостерігаємо значне збільшення кількості людей, які загинули у райвідділах міліції”, – зазначив Бущенко і додав, що, порівняно з 2009 роком, цей показник зріс майже удвічі. Крім того, збільшилася кількість випадків нелюдського поводження або й катування у відділках міліції: якщо у 2010-му кількість постраждалих від незаконного насильства в міліції становила більше 790 тис. осіб, то в 2011-му – 980 тис., стверджують правозахисники.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6580 / 4.07MB / SQL:{query_count}