“Москалиця” й прокурор

Детективна історія замість жіночої драми

Детективна історія замість жіночої драми

 

Олег Огородник
matios.jpg
Марія Матіос

На наступне засідання регіональної оперативної групи з питань протидії корупції, яке щоп'ятниці відбувається в Управлінні СБУ у Львівській області, представник прокуратури Львівщини (а це заступник прокурора Львівської області Ростислав Флис. - "Пошта") має подати чіткі підстави перевірки літературної агенції "Піраміда". Про це зазначив головуючий на засіданні заступник начальника СБУ у Львівській області Володимир Олефіренко. Під час учо­раш­ньо­го засідання в СБУ координатор Громадського форуму Львова Олег Мацех повідомив, що до них звернувся член ГФЛ, гендиректор Літературної агенції "Піраміда" Василь Гутковський. Видавець каже, що прокуратура області "пресує" "Піраміду" за рекламу на біл­бордах та ситі-лайтах нової книги Марії Матіос "Москалиця". Пан Мацех певен: законних підстав для перевірки прокуратура не має, а діяльність самої агенції "Піраміда" зараз призупинена.

Цього тижня прокуратура Львова розпочала перевірку "Піраміди" на законність проведення рекламної кампанії "Москалиці". Зокрема, прокуратуру зацікавило, за чиї гроші розміщено зовнішню рекламу книги у місті. 23 вересня зас­туп­ник прокурора Львова Д. Межвінський надіслав В. Гутковському вимогу про невідкладне надання міській прокуратурі засвідчених документів стосовно розміщення та оплати зовнішньої реклами видання. Згодом "Піраміду" почали перевіряти працівники відділу боротьби з економічною злочинністю міського управління міліції.

"Прокуратура хоче, щоб ми надали інформацію: ким, кому, на якій підставі і в якому розмірі було здійснено оплату реклами книги. Але ж видавництво уклало відповідні договори і має на це всі офіційні підстави", - повідомив "Пошту" В. Гутковський. Більшу частину коштів, каже він, агенція вже проплатила, решту, за умовами договору, має заплатити до кінця вересня. На запитання, про яку саме суму йде мова і  про кількість білбордів та ситі-лайтів, Гутковський відповів: "Це комерційна інформація. Але це посильна сума для видавництва. Чому прокуратура думає, що видавництва не можуть собі дозволити проплатити рекламу книги?" До речі, вперше в Україні книгу рекламують на зовніш­ніх носіях.

За інформацією "Пошти", місячна оренда одного ситі-лайта у Львові нині становить 1110 грн, а білборда - 1500 - 1800 грн.

"Мене вкрай обурює те, що прокуратура взялася за перевірку "Піраміди"! Все це  боротьба з українською книгою, яку ведуть антиукраїнські сили", -  обурено зазначила "Пошті" Марія Матіос, письменниця, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, додаючи, що вона не виключає "по­літичного підтексту". Автор повідомила, що міліціонери  розпочали перевірку, але, побачивши, що немає на те законних підстав, відмовилися її надалі проводити. "Прокуратура хотіла руками міліції поборотися з моєю книгою. Чи в них немає іншої роботи?!" - акцентує Марія Матіос.

За дивним збігом обставин, зовнішня промоція "Москалиці" з'явилася на декількох місцях, де перед тим містилася соціальна реклама СБУ області "Викрий хабарника". "Це, напевно, збіг", - каже пан Гутковський, додаючи, що у три рекламні агенції, які й рекламують книгу,  "Піраміда" зверталася ще 3-4 місяці тому, а самі договори були підписані в серпні. "Уся зовнішня реклама книги - за кошти "Піраміди". Автор не оплачувала за її рекламу", - каже гендиректор.

У кулуарах подейкують, що бестселер, яким "Москалиця" стала після Форуму видавців, став заручником "війни" між двома силовими відомствами - прокуратурою та СБУ. Хоча ще 12 вересня під час прес-конференції Олексій Баганець, прокурор Львівщини, відповідаючи на запитання "Пошти", наголосив, що "війни" між  прокуратурою Львівщини і СБУ немає. Напередодні скандалу з "Пірамідою" працівники СБУ області за участю працівників Генпрокуратури затримали двох співробітників Шевченківської  прокуратури Львова під час одержання хабара. Останні вимагали 10 тис. грн за непорушення кримінальної справи.

"Я на 100% чистий перед законом! Паралельно я найняв аудитора для аналізу всіх договорів", - повідомив Гутковський. 24 вересня гендиректор ЛА "Піраміда" надіслав на ім'я міністра внутрішніх справ Ю. Луценка, генпрокурора О. Медведька та прокурора Львівщини О. Баганця листи-звернення з проханням посприяти припиненню тиску. Якщо ж тиск триватиме й надалі, то гендиректор та колектив агенції обіцяють розпочати "безтермінову акцію голодування у приміщенні прокуратури Львівщини".

P. S. Коли верстався номер, від прес-служби прокуратури Львівщини надійшло повідомлення, що зазначену перевірку "Піраміди" розпочато на під­ставі публікації одного з інформагентств про можливі факти корупції, тобто відповідно до ст. 19 Закону "Про прокуратуру", а не на замовлення  (тим більше політичне) чи у зв'язку із надуманою війною відомств. "Нині можна стверджувати, що об'єктивних даних про те, що таке розміщення реклами на білбордах та ситі-лайтах є "завуальованим хабарем" для службових осіб, не здобуто. Також не встановлено і фактів завдання шкоди місцевому бюджету", - йдеться у повідомленні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2344 / 4.12MB / SQL:{query_count}