Месиджі для українських міліціянтів

Міністр МВС суворо каратиме підлеглих за хамство, а очільник міліції Львівщини – за п’янство

Міністр МВС суворо каратиме підлеглих за хамство, а очільник міліції Львівщини – за п’янство

Головний правоохоронець України Віталій Захарченко пообіцяв вживати жорстких заходів до підлеглих за непрофесіоналізм і хамство. “Буду жорстко карати за непрофесіоналізм і хамство, невиконання службової етики!” – наголосив цього тижня міністр МВС Віталій Захарченко під час колегії за підсумками роботи органів внутрішніх справ у 2011 році. 

Ба більше, головний міліціонер країни закликав українців повідомляти йому через особистий блог на офіційному сайті МВС про всі факти негативного ставлення працівників міліції до громадян, інформує УНІАН. 

КОМЕНТАР
Богдан Шкарада, екс-начальник міліції Львівщини, начальник служби безпеки одногоз банків: 
-  Зараз ми дійшли до критичної точки в міліції. Передусім є недовіра наших громадян, люди просто зневірилися у роботі правоохоронців. Є апатія, бо знають, що на їхнє звернення можуть і не відреагувати. Натомість із боку міліції має бути швидке реагування... Щодо заяв міністра МВС, то задекларувати ті чи інші принципи роботи, на мою думку, ще не означає, що це буде зроблено. Декларації - це ще не робота. Мають бути не слова, а дії! Загалом, якщо дійсно будемо бачити належне реагування МВС на ті чи інші проблемні питання, тоді це дасть ефект. Поза тим, на моє переконання, найбільший ефект дасть контроль громадськості, а також швидка й професійна реакція керівництва міліції на звернення та зауваження громадян. Важливо, щоб у цій справі була персональна відповідальність усіх керівників міліції, починаючи від начальників райвідділів і закінчуючи очільниками обласних управлінь та міністром МВС України. Також має бути відповідна, передусім прозора, кадрова політика, а її зараз, на жаль, немає. Правоохоронець повинен знати, що якщо добре і чесно працюватиме, то він зможе дослужитися до вищої посади. Крім того, має бути стабільність у райвідділах та обласних управліннях міліції. Так, нині керівники на посаді працюють менше року, то про яку стабільність може бути мова?! Колись на тій чи іншій посаді керівники перебували не менше п'яти років, а зараз такого немає. Відповідно, можна було сформувати команду і  створити у ній відповідний мікроклімат... А щодо п'яничок-правоохоронців, то, на жаль, такі факти є. З іншого боку, сьогодні українське суспільство тотально вражене пиятикою. Поза тим певен: міліція має показувати приклад громаді, а не сідати за кермо напідпитку і згодом скоювати аварії! Звісно, таких горе-працівників треба негайно звільняти! Найкращий варіант - публічне звільнення кількох таких "героїв", тоді інші будуть боятися вживати оковиту на роботі.  

“Усі факти протиправної поведінки будемо перевіряти і вживати відповідних заходів. Обіцяю реагувати на всі звернення без винятку”, – сказав він. 

Зокрема, міністр поставив завдання Головному штабу МВС терміново запровадити у всіх райвідділах міліції “єдине вікно” для прийому звернень і заяв громадян. “Люди не повинні шукати у райвідділі посадовця. Людина повинна бути впевнена, що її питання не залишиться без розгляду”, – каже Віталій Захарченко. 

“Результати вашої роботи повинні оцінюватися за якістю наданих послуг із урахуванням думки громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій”, – наголосив підлеглим міністр. До речі, він визнав, що у колективах органів внутрішніх справ спостерігається “відсутність професійного ядра, не усуваються чинники, що спонукають корупційним проявам”. Щоправда, досі аналогічні слова говорили також його попередники, але віз і нині там…

Під час колегії Віталій Захарченко наголосив, що головною складовою успіху в роботі правоохоронних органів є робота з кадрами, зокрема позитивна мотивація праці – бажання боротися зі злочинністю, наявність гідної зарплати, соціальних гарантій, професійна підготовка. Самі ж стражі порядку, особливо оперативники, наразі свою зарплатню гідною не вважають. Крім того, одразу ж зазначають про приклад Грузії, де зарплати силовиків суттєво зросли, а фактів хабарництва та корупції у кілька разів поменшало.

Тим часом, за словами міністра МВС, нині в Україні через соціальні негаразди кожен четвертий правоохоронець готовий звільнитися з органів внутрішніх справ.  “За результатами анонімного анкетування 8 із 10 працівників міліції стверджують про неможливість забезпечити елементарні життєві потреби, одна третина скаржиться на неналежні умови проживання, через соціальні негаразди кожен четвертий міліціонер готовий звільнитися з ОВС”, – каже очільник МВС. Окрім цього, Віталій Захарченко повідомив, що цьогоріч мінімальна зарплата міліціонера зросте з 1450 до 1600 грн.

Принагідно нагадаємо, що новий начальник міліції Львівщини Олександр Рудяк попередив своїх підлеглих, що суворо каратиме тих, хто плямує честь міліцейського мундира недостойними вчинками. Зокрема, за його словами, поява міліціонера у нетверезому стані на робочому місці – це подія надзвичайна, аналогічно, як і кермування напідпитку. За такими фактами обов’язково проводитимуть службове розслідування, а порушників негайно звільнятимуть з ОВС, інформував “Пошту” прес-центр ГУ МВСУ області. 

 СОЦІОЛОГІЯ

* Найбільше українці бояться стати жертвою фінансових махінацій та шахрайства, нападу хуліганів на вулиці та пограбування. Про це свідчать дані дослідження “Правоохоронні органи України: довіра та оцінка населення, проблеми внутрішньої безпеки та готовність до співпраці”, яке 18 січня  презентувала соціологічна група “Рейтинг” (його провели наприкінці грудня 2011-го,  опитали тисячу респондентів в Україні). Майже половина молодих жінок бояться стати жертвою злочинів на сексуальному ґрунті. 

 

* Загалом ставлення до правоохоронних органів України швидше негативне, ніж позитивне. На думку опитаних, найбільше заслуговує на довіру Служба безпеки України (16% – цілком заслуговує на довіру). Майже 12% опитаних вважають, що цілком заслуговує на довіру прокуратура, майже стільки ж – близько 10%  – вважає, що цілком заслуговує на довіру міліція, податкова та митниця. Міліції у цілому довіряють більше, ніж ДАІ.  

 

* У регіонах рівень довіри до правоохоронців значно виший, аніж у центрі. Якщо місцевій міліції повністю не довіряють 29% опитаних, то загалом міліції – 41%. Найбільш позитивне ставлення до місцевої міліції на заході, в центрі та на півдні України. Краще серед жінок, жителів сіл та людей зі середнім рівнем освіти.

 

* Серед основних причин, чому люди не завжди хочуть звертатися до правоохоронних органів, коли їм стає відомо про злочин, невіра в те, що злочинці будуть покарані (56%), страх, що міліція не захистить людину як свідка від розправи злочинців (48%) та страх зі свідка перетворитися на підозрюваного (47%). Також громадяни відмовляються звертатися у правоохоронні органи через тяганину та бюрократію (39%), через хамське ставлення працівників (31%). Чверть визнає, що люди не повідомляють про порушення через байдужість людей до долі інших.

 

* Люди, які зверталися до міліції й отримали позитивний результат, значно краще ставляться до цього правоохоронного органу. Так, лише 18% опитаних, які зверталися і повністю вирішили питання, і надалі не довіряють міліції. Серед тих, які вирішили питання частково, – лише 36% не довіряють міліції. Водночас із тих,  які звернулися і не отримали результату, повністю не довіряють міліції дві третини.

 

* Згідно з опитуванням, найбільше заважає українській міліції ефективно виконувати свої функції корупція (64%), недовіра населення (39%), низька моральність працівників міліції (39%), висока залежність від вищої влади (34%) та низький рівень підготовки кадрів (31%). Понад 80% наголошують на тому, що українській правоохоронній системі потрібні реформи, зокрема 51% – термінові.

 

* Цікаво, що 11% опитаних хотіли б працювати в міліції. Серед основних причин: бажання боротися зі злочинцями (40%) та навести порядок в країні (39%), а також через можливість отримати пільги, зв’язки (26%), подобається носити форму (23%) та дисципліна (21%). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7730 / 4.16MB / SQL:{query_count}