Янукович не амністує Тимошенко

Глава держави вчергове заявив, що справу екс-прем’єр-міністра має вирішувати суд

Глава держави вчергове заявив, що справу екс-прем’єр-міністра має вирішувати суд

Президент України каже, що чекає конкретних порад від ЄС, як вирішити ситуацію з ув’язненням лідера опозиції Юлії Тимошенко і вважає, що “став заручником у цій ситуації”. Про це він заявив під час учорашньої підсумкової прес-конференції у Києві.

Глава держави нагадав, що розслідування було ініційоване ще РНБО при президентові Вікторові Ющенку. “Що я мав зробити, заборонити правоохоронним органам розслідувати це питання? Єдине, чого вимагав, щоб тут застосовувався вибірковий підхід. Я їх лише попередив, що під мікроскопом на цю справу дивитиметься громадськість, суспільство, фахівці. І сказав: ви повинні пам’ятати про свою відповідальність. Суд має розставити крапки над “і”, – додав Янукович.

ДО ТЕМИ

Учора, 21 грудня, колегія суддів Апеляційного суду Києва під головуванням судді Ольги Єфімової залишила у силі рішення виїзного засідання Шевченківського райсуду про повторний арешт Юлії Тимо­шенко. Народні депутати фракції “БЮТ-Батьківщина” під час оголошення рішення почали скандувати “Фашисти!”. Колегія суддів перебувала в нарадчій кімнаті майже три з половиною години. Рішення Шевченківського суду про повторний арешт не було скасовано, незважаючи на приєднання до матеріалів справи заяви Уповноваженого з прав людини про комплексне порушення прав Юлії Тимошенко під час так званого “виїзного судового засідання” в камері Лук’янівського СІЗО. У заяві омбудсмена Ніни Карпачової йшлося про відкриття нею провадження щодо порушення прав екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. 

“Потім виникла ідея – точніше нам її підкинули – декриміналізувати деякі статті Кримінального кодексу”, – заявив ґарант. Але, за його словами, тогочасний лідер фракції “Батьківщина” Іван Кириленко виступив, що їм декриміналізація не потрібна. “Почалася політична гра”, – каже Янукович. 

“Я став заручником цієї ситуації. І коли приїхали два президенти – Баррозу і Ван Ромпей, я сказав, що якщо у вас є конкретні пропозиції, ви скажіть. Але розслідування припинити не можна. Вони триватимуть”, –  додав президент. На запитання, чи вважає він винною Тимошенко і чи готовий він її амністувати, Янукович не дав прямої відповіді. “Я ніколи і вам не бажаю, щоб ви підмінювали слідчих і суддів. Знаю, що це таке. Немає людей без гріха. Немає! Але має працювати принцип презумпції невинуватості і незворотності покарання”, –  каже ґарант. Він додав, що не проти звільнення екс-прем’єра Тимошенко, якщо це не суперечитиме українському законодавству.

“Я не проти того, щоб Тимошенко була звільнена при певних умовах, які передбачені українськими законами. Але брати відповідальність на себе в питаннях, по яким за Конституцією не маю повноважень, не маю права. Це також буде злочин, порушення законів, якщо почну зловживати своїми повноваженнями”, – сказав президент.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4166 / 3.99MB / SQL:{query_count}