Шанс для Тимошенко

Сьогодні, 1 грудня, в Апеляційному суді Києва розпочнеться попередній розгляд скарги екс-прем’єра 

Сьогодні, 1 грудня, в Апеляційному суді Києва розпочнеться попередній розгляд скарги екс-прем’єра 

Це засідання радше матиме технічний характер – буде визначений порядок проведення розгляду цієї справи. Передбачається, що 13 грудня суд перейде до розгляду скарги по суті.

“Вже 1 грудня буде зрозуміло чи підготували в Адміністрації президента Юлії Тимошенко остаточний вирок, чи ні”, – зазначив перший заступник голови партії ВО “Батьківщина” Олександр Турчинов.

За його словами, “коли бодай 1% був правосуддя в цьому Апеляційному суді або судочинстві, то був би не тільки виправдальний вирок, а була б відкрита кримінальна справа проти тих, хто нахабно та цинічно фальшував цю справу і спотворював судовий процес”.

Керівник групи захисту Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що наполягатиме на забезпеченні публічності апеляційного процесу.  “Відповідно до закону, процес повинен бути відкритим і публічним. Але вже під час попереднього розгляду скарги, який заплановано на 1 грудня, обов’язково будемо вносити клопотання про забезпечення присутності журналістів і можливості проведення аудіо- і відеофіксації процесу”, – каже адвокат. 

Медчастина задля показухи?

Сама ж заарештована через різке погіршення здоров’я, найімовірніше, не зможе взяти участі у нинішньому засіданні. Принаймні так каже соратник Тимошенко Олександр Турчинов. “За станом здоров’я Юлія Володимирівна навряд чи зможе взяти участь у судовому засіданні, тому що стан її здоров’я дуже швидко погіршується”, – сказав він. 

Нагадаємо, що на початку цього тижня Тимошенко стало гірше – почала йти носом кров, німіла ліва рука. У вів­торок її перевели до палати медико-санітарної частини Київського СІЗО для проходження лікування.

Учора в Лук’янівському СІЗО Тимошенко відвідали представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням. Зустріч там тривала понад дві години.

“Європейці були неприємно вражені тією “показухою”, яку влаштувала пенітенціарна служба. Саме напередодні цього візиту Тимошенко вночі терміново перевели у медсанчастину, а власне зустріч відбувалася у приміщенні, в якому навіть не вивітрився запах свіжої фарби”, – повідомив Сергій Власенко.

Суддю поміняли за день

На сайті Тимошенко є повідомлення про те, що з невідомих причин за день до розгляду апеляційної скарги заарештованої замінили суддю-доповідача Ірину Горб на Олену Сітайло, яка і розпочне розгляд справи.

“Нам стало відомо, що сьогодні у справі проти Юлії Тимошенко терміново змінили суддю-доповідача. Замість Ірини Горб, яка місяць вивчала матеріали справи і готувалася до засідання, доповідачем призначено Олену Сітайло”, – повідомив Олександр Турчинов. У таборі біло-сердечних нічого доброго від такої ротації не чекають.

“Призначена за день до попереднього засідання суддя апріорі не може ухвалити справедливе рішення, оскільки елементарно не знайома з матеріалами справи. Вона може лише виконати команду. Це пряме свідчення, що напередодні засідання зі справою відбуваються маніпуляції”, – каже  Олександр Турчинов. Він додав, що законних та зрозумілих підстав для термінової зміни судді-доповідача немає. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4111 / 3.99MB / SQL:{query_count}