Накрали лісу на мільйон

Львівські убозівці викрили групу зловмисників, яка діяла у лісовій галузі. Правоохоронці Управління з боротьби з оргзлочинністю у Львівській області з’ясували, що службовці Сколівського військового лісгоспу, змовившись із приватними підприємцями та підробивши документи, вирубували ліс і продавали його.

Правоохоронці Управління з боротьби з оргзлочинністю у Львівській області з’ясували, що службовці Сколівського військового лісгоспу, змовившись із приватними підприємцями та підробивши документи, вирубували ліс і продавали його.
До розкрадання лісу були причетні колишній директор лісгоспу, його заступник, лісничий та старші майстри лісу. Впродовж 2009-го та 2010 рр. вони наживались на деревині, використовуючи нехитру схему.
“Схема полягала у тому, що посадові особи, складаючи звіти про кількість деревини на території їхнього обслуговування, занижували її кількість, – каже Василь Телиця, начальник УБОЗ ГУ МВСУ у Львівській області. – У результаті цього отримували залишки. Потім передавали цю лісосіку в рубку підприємцям, котрі з цієї території, на якій було засаджено ліс, отримували більшу кількість деревини”.
Отриманий надлишок, що не фігурував у документах, підприємці продавали. А вторгованим ділилися із службовцями лісгоспу. Таким чином за два роки до кишень ділків потрапило понад мільйон гривень. 
Коли ж правоохоронці почали проводити перевірки підприємства, виявили, що це далеко не єдине порушення. Колишнє керівництво лісгоспу, яке зараз вже пішло у відставку, намагалось відмити гроші майже на всьому. Роками отримували кошти від держави на те, чого ніколи не робили. Крім того, влізли у величезні борги, які тепер необхідно погашати новому начальникові.
 “Тут картина дуже невтішна. Лише заборгованості із податків у лісгоспі близько 2,5 млн грн. Якщо взяти, наприклад, лісовий податок, то за два роки взагалі не сплачували ні копійки. Таким чином накопичилося 400 тис. грн лісового податку”, – каже Василь Іванчук, який тимчасово виконує обов’язки начальника.
Під час перевірки діяльності лісгоспу працівники військової прокуратури натрапили ще на один злочин. До нього була причетна бухгалтер підприємства. “Головний бухгалтер була і підприємцем, і вважалася працівником лісгоспу, – каже Олександр Рижий, слідчий військової прокуратури Івано-Франківського гарнізону. – З  нею були укладені договори з надання лісокультурних послуг, які вона не виконала. І, зловживаючи своїм службовим становищем, викрала кошти на суму близько 35 тис. грн. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2398 / 4.09MB / SQL:{query_count}