Затверджено новий порядок виплати лікарняних

На кінець лютого 2011 р. заборгованість із виплати лікарняних на Львівщині становить понад 30 млн грн

На кінець лютого 2011 р. заборгованість із виплати лікарняних на Львівщині становить понад 30 млн грн. Про це на засіданні сесії Львівської облради повідомив депутат Ігор Стефанишин.  Таку ситуацію спричинило введення єдиного страхового внеску, через який Фонд соцстрахування виплачує лікарняні з власних коштів, а не з коштів роботодавців. Роботодавці повинні компенсувати кошти Фонду лише після фактичних виплат. Та Фонд недоотримав страхові внески, тому склалася катастрофічна ситуація – Фонду соцстрахування бракує коштів для поточних виплат. А оскільки не було виплат, то немає і компенсації.

Тим часом уряд затвердив положення про новий порядок виплати лікарняних. Про це вчора повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр соцполітики Сергій Тігіпко. Він зазначив, що відповідно до закону про єдиний соціальний внесок, який прийняла ВРУ, порядок компенсації лікарняних із Фонду соцстрахування змінився. “Зараз головні бухгалтери сідають зі співробітниками Фонду і показують об’єми лікарняних після того, як ці звіти приймаються, впродовж десяти днів Фонд повинен компенсувати це. На жаль, затягнулося затвердження цього положення після ухвалення відповідного закону і затягнулася виплата лікарняних через це”, – каже урядовець. Як інформує ЛІГА.net, міністр зазначив, що уряд не зможе невдовзі вирішити питання заборгованості Фонду. Заборгованість, за його інформацією, нині становить близько 400 млн грн. “Але ми шукаємо різні варіанти і ми спробуємо знайти ці варіанти”, –  додав Тігіпко.

Нагадаємо, згідно зі законом про єдиний соціальний внесок, працедавець оплачує працівникові перші п`ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю виплачує Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності. Крім того, розширено перелік осіб, які мають отримувати 100 відсотків доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці усіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

Лікарняний у розмірі 60% середньої зарплати отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% – зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж – понад 8 років.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.9579 / 4.07MB / SQL:{query_count}