Житло дешевшає

Передусім це стосується однокімнатних квартир

Передусім це стосується однокімнатних квартир

Голова комітету з аналітики Союзу фахівців із нерухомого майна України Всеволод Жоголєв припускає, що до кінця нинішнього року ціни на житло в Україні зменшаться на 10%. Найшвидшими темпами дешевшають “гостинки” та однокімнатні квартири.

Як повідомив президент ССНУ Олександр Рубанов, станом на 1 січня 2011 року середня вартість “гостинки” в Києві становила 53 тис. доларів, однокімнатної квартири  – 71,2 тис. доларів, двокімнатної – 97,9 тис. доларів, трикімнатної – 130,2 тис. доларів.

За даними ССНУ, вартість житла в Києві в 2010 році в доларовому еквіваленті знизилася на 6%. При цьому істотна частка зниження припала на жовтень – грудень минулого року. У той же час квартири в нових будинках у столиці минулого року не подешевшали. Жоголєв уточнив, що така ситуація характерна для більшості великих міст, за винятком Одеси і Криму, де ціни на житло торік залишалися стабільними.

Микола Азаров, котрий змушений відповідно до посадових обов’язків турбуватися про “покращення життя вже сьогодні”, на зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації заявив: “Уряд ніякі ціни не встановлює, ніякі й ніде – ні на продукти, ні на квадратні метри житла”. Крім того, він розповів про свою зустріч із представниками будівельних корпорацій напередодні нового року. “Я їм сказав: зламайте ринок, підіть назустріч покупцю”, – зауважив глава уряду. Саме завдяки цим словам, на переконання Миколи Азарова, у січні цього року зафіксовано відновлення ринку нерухомості.

Разом із тим, варто засмутити урядовців і обнадіяти потенційних покупців: не слово прем’єра справді впливає на ціни на ринку, тим паче нерухомості. У 2005 році італійський аналітик Альберто Гундіні розробив діаграму циклічності та правил ринку нерухомості на основі аналізу 60-річної історії розвитку європейських ринків нерухомості. Її вертикальна шкала відображає ринкову ціну нерухомості, а горизонтальна – кількість продажів (на фото).

За даними Міністерства юстиції, за останні два роки кількість операцій із продажу-купівлі нерухомості в Україні зменшилася на 27%, а її вартість у доларовому еквіваленті – у середньому на 36%. Відтак можна говорити, що нині ми перебуваємо на відтинку 4-5 цієї діаграми. Після нього настане відрізок 5-6, на якому ціни на продаж нерухомості зменшуватимуться і надалі, а при тому кількість операцій на ринку збільшуватиметься. Останній відрізок 6-1 завершує цикл розвитку ринку і означає цінове дно на ньому за великої кількості операцій купівлі-продажу. Щойно на відтинку 1-2 діаграми можна сподіватися продавцям на зростання цін на їхні квадратні метри.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.2325 / 4.08MB / SQL:{query_count}