Податкові декларації: нові нюанси для підприємців

Прийняття Податкового кодексу викликало чимало запитань практичного характеру, зокрема і про те, скільки платити і як правильно про це прозвітувати

Прийняття Податкового кодексу викликало чимало запитань практичного характеру, зокрема і про те, скільки платити і як правильно про це прозвітувати. Новачками почуваються особливо ті приватні підприємці, які перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну. Отже, без паніки й за порядком.

По-перше. Норми та статті Податкового кодексу передбачають щоквартальне авансування податку на прибуток фізичних осіб-підприємців  від їхнього бізнесу (окрім тих, хто і досі залишається на  спрощеній системі оподаткування).

Згідно з головним податковим документом країни, авансові платежі підприємці мають право розраховувати і визначати самостійно. Але… Вони повинні становити не менше, аніж 100% річної суми податку від оподатковуваного доходу за минулий рік. Відтак підприємці повинні відраховувати до казни свій обов’язковий платіж чотири рази на рік, тобто поквартально – до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада.

По-друге. Остаточно розрахувати суму податку за рік підприємець повинен теж самостійно. Якщо сплатив замало – доплачуй, а ні – то теоретично державна машина мали б повернути решту. Але це теорія. На практиці ж запропонують написати заяву і зарахувати цю суму до майбутніх платежів.

По-третє. Окрема мова про тих, хто перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну. Їх діяльність регулюють пп. 177.5.2. п. 177.5. ст. 177 Податкового кодексу України. Підприємець повинен подати першу декларацію за результатами кварталу, у якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування.

По-четверте, окремою темою виписано внески до різних соціальних, зокрема Пенсійного фонду. Тепер він називається “єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування”. Його потрібно сплачувати не щоквартально, а щомісяця, до 20 числа. Встановлено також і його мінімальний розмір – він не може бути меншим, аніж аналогічний внесок, який вираховують із мінімальної заробітної плати.

Зміна форми

Чиновники попереджають – їх форма буде змінюватися. А наразі рекомендують фізичним особам-підприємцям у декларації (форма №1, додаток №1 до Інструкції про податок на прибуток громадян) рекомендують заповнювати пункт 1.3 розділу 1 декларації, у якому необхідно вказувати доходи, отримані від підприємницької діяльності.

Разом з тим, самі ж податківці відзначають, що глава 3 згаданої форми №1 не містить спеціальної графи з самостійно визначеного підприємцем податкового зобов’язання за звітний період та авансових платежів на майбутній рік.

Також на вимогу норм Податкового Кодексу в пункті 3.1 Розділу 3 декларації платники податків мають відзначити чистий прибуток, який підлягає оподаткуванню, і остаточну суму податку на доходи фізичних осіб, яка потрібно сплатити.

Якщо, за результатами звітного року, сума податку підлягає сплаті, то її вказують зі знаком “+”, якщо ж поверненню, то зі знаком “-”. Наприклад, ПДФО +1000 грн, або ж  ПДФОС-1000 грн.

Документа для платників ПДВ ще немає

Її оновлену версію, відповідно до вимог Податкового кодексу, мають намір оприлюднити вже цього місяця. Нову форму декларації про Податок на додану вартість, порядок її заповнення і подачі податкової звітності по ПДВ Державна податкова адміністрація України затвердила наказом від 25 січня цього року. Відтак цей документ потрапив на реєстрацію у Міністерство юстиції 4 лютого.

У відомстві мають 20 днів для того, щоб зареєструвати  документ. Зважаючи на це, нову форму декларації для платників ПДВ опублікують ще до 1 березня. За лютий цього року потрібно буде звітувати про ПДВ вже з використанням нової форми декларації. За словами поінформованих податківців, нова форма декларації міститиме сім нових норм.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2116 / 4.09MB / SQL:{query_count}